Malá záhradka, súkromná letná terasa, vlastná vyhliadková veža či kráľovstvo domácich zvieratiek. Balkón má v každej rodine iné využitie, je iba na vás, pre ktoré z nich sa rozhodnete. Zlepšiť jeho vzhľad, funkčnosť a zároveň získať nové možnosti jeho využitia vám pomôže sklené zábradlie. Aké výhody má sklo na balkóne a ktoré bezpečnostné sklo je pre toto riešenie najvhodnejšie?

Prečo zvoliť sklené zábradlie na balkón 

V súčasnosti sa oveľa väčší dôraz kladie aj na estetickú rovinu architektúry a architektonických riešení. Práve sklené zábradlie na balkóne v sebe spája príjemnú vizuálnu stránku s výbornou funkcionalitouopticky zväčšuje priestor, umožní vám výhľad na okolie aj z interiéru bez toho, aby ste sa museli nakláňať ponad zábradlie, dodá vám do izby viac prirodzeného svetla

V porovnaní s tyčovým zábradlím budete mať tiež menej starosti v prípade letnej búrky či snežnej víchrice. V prípade, že balkón využívate na pestovanie rajčín, paprík či iných teplomilných plodín, práve sklené zábradlie vám pomôže vytvoriť akýsi variant na skleník či fóliovník.  

Je lepšie kalené, alebo lepené bezpečnostné sklo?

Ak sa rozhodnete pre sklené zábradlie na balkón, odporúčame siahnuť po bezpečnostnom skle. Z čoho si môžete vyberať? Najčastejšie pracujeme s dvomi verziami bezpečnostných skiel: lepené a kalené sklo. V čom sa od seba líšia? 

Lepené bezpečnostné sklo je cenovo atraktívnejšie, keď sa však rozbije, rozpadne sa na malé tupé kúsky. V porovnaní s kaleným sklom je treba počítať aj s vyššou hmotnosťou a tým pádom aj náročnejším spôsobom uchytenia. Kalené sklo je chránené na povrchu vrstvou fólie, vďaka ktorej sa sklo v prípade mechanického poškodenia nerozpadne a ostane v celku. Na základe týchto vlastností odporúčame na balkónové zábradlie používať kalené bezpečnostné sklo. 

Možnosti skleného zábradlia na balkóne 

Bezpečnostné sklo na balkóne prináša viacero možností vyhotovenia – od uchytenia až po farebné možnosti. Spôsob uchytenia závisí vo veľkej miere od výšky zábradlia, siahnuť môžete po bezrámovom skle, zábradlí uchytenom v lištách či po bodovom uchytení

V prípade, že si chcete na balkóne uchovať isté súkromie, môžete si vybrať bezpečnostné sklo s povrchovou úpravou – napríklad v matnej alebo inej, netransparantnej farbe či s mliečnou fóliou. Veľkú paletu možností prinášajú aj lišty na zábradlie, kde si môžete vybrať materiál (antikor či hliník) a tiež farbu.  

Chceli by ste vedieť približnú cenu skleného zábradlia či presklenia vášho balkóna alebo lodžie? Napíšte nám, radi vám pripravíme cenovú ponuku na mieru

Ako vám vieme s vašim projektom pomôcť?

* povinné položky

prečo

VYBRAŤ NÁS?

kvalita

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

vynesenie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

montaz

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Napíšte nám Zavolajte nám