Oddeliť priestor tak, aby bol nevytváral zbytočnú bariéru a zároveň bol dokonale funkčný? V minulosti pomerne náročná úloha, dnes jednoduchá záležitosť: odpoveďou sú sklenené steny. Rozmýšľate aj vy o tomto riešení? Na toto by ste mali myslieť dopredu.

Sklenené steny nie sú iba do kancelárií 

Sklenené steny bývajú často dizajnovým a zároveň praktickým riešením v otvorených kanceláriách, vďaka ktorému získajú zamestnanci súkromie. Obľúbené sú i preto, že priestor nepôsobí stiesnene a nedochádza k zníženie prirodzeného svetla, môžu byť v nich zabudované otváravé i posuvné dvere, dokonca so zámkom. 

Vďaka nadčasovosti a ľahkému predeleniu priestoru však sklenené steny získavajú čoraz väčšiu obľubu i v domácnostiach: oddelenie kúpeľne od spálne, kuchyne od obývacej izby či vytvorenie pracovného kútika. Sklo sa zároveň postará o to, aby miestnosť pôsobila opticky väčšie. 

Na čo myslieť, ak chcete sklenené steny 

Plánujete stavať dom, rekonštruovať byt či predeliť kancelársky priestor a chceli by ste sklenené steny? V prvom rade je na mieste premyslieť si dispozičné riešenie, ktoré by umožnilo ešte viac vyniknúť tomuto zámeru. Zhmotniť vaše predstavy vám najlepšie pomôže architekt či interiérový dizajnér už v začiatkoch projektu. 

A čo sa týka technickej časti? Inštalácia sklenenej steny je menej náročná ako skleneného zábradlia, pri ktorom treba vopred myslieť na kotvenie do betónu, zapúšťanie profilu do poteru či podláh. Menšie sklenené steny si nevyžadujú žiadne výrazne stavebné zásahy: na strope aj na podlahe je kotviaca lišta, ktorá drží sklo. V prípade, že vás láka sklenený posuvný systém, je dobré myslieť na spevnenie stropu.

A čo súkromie? 

Ľudia pri rozhodovaní sa o tom, či sklenené steny sú pre nich vhodnou alternatívou, rozmýšľajú o súkromí. Ako to však naozaj je? Ak obyvateľ či pracovník za sklenenou stenou potrebuje súkromie, existuje hneď niekoľko riešení – od žalúzií cez matné sklo až po pieskovanie, polepy či fólie. Obávať sa však nemusíte ani zvýšeného hluku, v našej ponuke nájdete tiež špeciálne izolačné sklá, napríklad izolačné dvojsklá udržia útlm až do hodnôt 30 – 32 dB. 

V súčasnom bývaní sa veľký dôraz kladie na energetickú efektívnosť, dokážu byť aj sklenené steny energeticky efektívne? Bežné interiérové sklenené steny prinášajú čiastočnú tepelnú izoláciu, jej úroveň závisí od hrúbky skla, od medzery medzi jednotlivými sklenými tabuľami či použití špeciálnych plynov. Ďalším riešením môžu byť i fólie, v zásade však energetická efektívnosť skla hrá dôležitú úlohu až pri kontakte s vonkajším prostredím. 

Chceli by ste vedieť, koľko bude stáť sklenená stena pre váš priestor? Napíšte nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku. 

Ako vám vieme s vašim projektom pomôcť?

* povinné položky

prečo

VYBRAŤ NÁS?

kvalita

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

vynesenie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

montaz

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Napíšte nám Zavolajte nám