Sklenené zábradlie v interiéri spĺňa i tie najnáročnejšie estetické a funkčné kritériá. Vďaka bezpečnostnému kalenému sklu, ktoré je obalené špeciálnou fóliou, zábradlie vydrží v celku a nerozbije sa ani pri mechanickom poškodení. Čo sa týka vizuálnej stránky, prináša nadčasový vzhľad, ktorý je výborne kombinovateľný nielen s rozličnými materiálmi, ako drevo, kov či betón, ale aj dizajnovými štýlmi v interiéri nehnuteľnosti.

Sklenené zábradlie opticky zväčší priestor 

Sklenené zábradlie je dizajnový prvok, ktorý vďaka svojim vlastnostiam, prináša skvalitnenie života obyvateľov domu či mezonetu a priestoru ako-takého. Pri správnej práci s materiálmi a dispozíciou dokáže vyzerať i stiesnený priestor veľkoryso, najdôležitejším prvkom je však dostatok prirodzeného svetla a tiež je plusom, keď sa vyhnete zbytočnému členeniu dispozície. 

Práve sklenené zábradlie je na tento účel ako stvorené – vďaka svojej transparentnosti nepredstavuje pre slnečné lúče žiadnu prekážku a presvetľuje priestor, ktorý v dôsledku svetla pôsobí veľkorysejšie. Zároveň umocňuje jeho jednoliatosť, a tak aj schodisko dokáže prirodzene pôsobiť ako súčasť väčšieho celku. 

Sklenené zábradlie dovolí vyniknúť schodisku 

Ak poznáme neutrálne farby – sivá, biela či šedá -, ktoré sú kombinovateľné s čímkoľvek, sklo je neutrálnym materiálom. Okrem toho, že sa dá výborne skombinovať s čímkoľvek iným (drevom, železom, betónom), týmto prvkom pomôže vyniknúť.

Ak máte dôkladne spravené schodisko z pohľadového betónu či remeselne precízne vyhotovené drevené schody, sklenené zábradlie ich pretvorí na dizajnový kúsok, ktorý bude mať blízko k umeniu. Veľkým plusom je, že sklo nemusí byť iba číre, ale pokojne i matné, čo v prípade potreby umožní dostatok súkromia alebo vytvorí intímnejšiu atmosféru. 

Nielen dizajnové, ale aj praktické 

Sklenené zábradlie je výborným dizajnovým prvkom, ktorý si rozumie s industriálnym, funkcionalistickým, ale aj historickým či vidieckym štýlom. S poslednými dvomi vytvára netradičný a odvážny kontrast. Zabúdať by sme však nemali ani na jeho praktické výhody – prvou a azda najväčšou z nich je optické zväčšenie priestoru. 

Ďalej je to nenáročnosť na údržbu, sklenené zábradlie nepotrebuje žiadne pravidelné nátery, ako tomu je pri dreve či železe. V prípade, že máte doma malé dieťa, ktoré obľubuje hranie sa na schodisku, so skleneným zábradlím budete mať dokonalý prehľad o jeho aktivitách. Ak zase pestujete izbovky, s týmto zábradlím im môžete vytvoriť stanovisko i na schodisku a získať akúsi zimnú záhradu. 

Rozmýšľate o sklenom zábradlí do vášho domova? Napíšte nám a pripravíme vám projekt a cenovú ponuku na mieru.

Ako vám vieme s vašim projektom pomôcť?

* povinné položky

prečo

VYBRAŤ NÁS?

kvalita

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

vynesenie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

montaz

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Napíšte nám Zavolajte nám