Krbové sklá, ako ich nepoznáme

Krbové sklá

Praskajúci oheň v krbe má zvláštnu moc. Dokáže navodiť príjemné a pohodové chvíle aj vtedy, keď za oknom zúri zima či zlé počasie. Jeho teplo naplní celý dom a jeho jas ožiari nielen miestnosť, ale aj naše srdcia. Asi takto by to znelo z úst umelca. Áno, praskajúci oheň v krbe má skutočne moc upokojiť našu myseľ a roztopiť v nás všetky pomyselné ľady. Avšak k tomu, aby sa mohol rozhorieť naplno, musí byť kvalitný a bezpečný. A práve krbové sklá sú tým mantinelom, ktorý delí nás a náš majetok od nespútaných plameňov ohňa.

Krbové sklá pre dokonalý zážitok

Kozuby či krbové kachle boli v minulosti často jediným zdrojom tepla v domácnostiach. Až postupná plynofikácia ich akosi zahnala do úzadia. V súčasnej dobe však ich popularita prudko vzrastá a odzrkadľuje sa to tak na ich dizajne, ako aj na kvalite a bezpečnosti. To, čo kedysi primárne slúžilo len na kúrenie, dnes tvorí ústredný bod miestnosti. Tento dokonalý zážitok z praskajúceho ohňa umocňujú práve kvalitné krbové sklá. Tieto špeciálne sklá sú veľmi odolné voči vysokým teplotám a vďaka technológii kalenia sa stávajú až 8x tvrdšie ako bežné sklo. Ich vysoká teplotná odolnosť (až do 800 °C pri hrúbke 4 mm) ich priam predurčuje na použitie v krboch. A nie vždy musí ísť o krbové dvierka. Špeciálne kalené sklo sa dá použiť aj na steny krbov či kachlí, čo pôsobí naozaj veľmi efektne a moderne.

Všestrannosť krbových skiel

Možností využitia krbových skiel je však oveľa viac. Ich čistý dizajn a pevnosť nachádza uplatnenie na pracovných doskách moderných kuchýň, kde svojou odolnosťou dokážu konkurovať aj kamenným povrchom. Každé schodisko získa vzdušnosť a ľahkosť pomocou zábradlia zo skla, a tí odvážnejší iste zaujmú sklenenými podlahami, pri ktorých pojem „zemská príťažlivosť“ úplne stráca svoje opodstatnenie. Krbové sklá je v súčasnej dobe veľmi moderné ukladať aj na podlahy pred kozuby alebo z nich postaviť celý krb. Oheň tak vďaka ohraničeniu sklami bude pôsobiť nespútane a vychutnať si ho tak z každej strany miestnosti bude veľký zážitok.

Je jedno, či bude krbové sklo použité na dvierkach starého kozuba, ktorý si už niečo pamätá, alebo bude použité v celkom novom a modernom krbe, jeho úloha je jasne daná jeho vlastnosťami. Odolné, všestranné a vždy elegantné bude chrániť nás a náš majetok. Bude prinášať svetlo tam, kde je tma, a vytvorí z našich domovov moderné a bezpečné miesto na život.

Prečo si vybrať nás?

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás