Majú hladký lesklý povrch a môžu pútať zaujímavým grafickým dizajnom, ktorý sa kuchyni prispôsobí ako chameleón alebo naopak vyvolá wow efekt. Reč je o sklenených kuchynských zástenách.

Hygienicky čistá kuchynská zástena zo skla

Pokiaľ nemáte známeho murára, nič sa nedeje, pretože v súčasnosti sa môžete do rekonštrukcie kuchyne pustiť aj bez búrania. Stačí, ak starý obklad za kuchynskou linkou nahradíte modernou sklenenou zástenou z odolného skla. To je možné aplikovať aj na staré obkladačky, ktoré vplyvom času zmenili svoj vzhľad – teraz sú lepkavé, mastné, možno aj zafarbené od niektorých druhov potravín, a škáry svoju pôvodnú bielu farbu vymenili za sivú alebo aj desivú čiernu. Nič príjemné na pohľad, no určite ani dobré pre naše zdravie. Len si predstavte to množstvo nečistôt a baktérií! Čo už, keď človek po varení nemá čas zakaždým dôkladne vydrhnúť svoju kuchyňu... Avšak sklenené kuchynské zásteny sa udržiavajú jednoducho, stačí ich utrieť navlhčenou handričkou. Povrch je hladký, bez škár, teda maximálne hygienický.

Sklenené kuchynské zásteny odolávajú teplotám i mechanickému poškodeniu

Varenie a stolovanie si užijeme jedine v prípade, že je na našu kuchyňu radosť pozerať. Ak do nej vstupujeme s nechuťou, ani jedlá nebudú pripravované s takou dávkou lásky, aby sme druhým dostatočne ulahodili. Máte staršiu, dávno nerekonštruovanú kuchyňu? To najmenej, čo môžete spraviť, je vymeniť kuchynskú linku a starú kuchynskú zástenu za sklenenú. Možno vám napadlo: Kto už by chcel v kuchyni taký kusisko skla, je to vhodné? Rozhodne sa netreba báť o našu bezpečnosť, pretože sa pracuje s materiálmi, ktoré odolávajú striedaniu teplôt (napr. v blízkosti varnej dosky), pôsobeniu štiav z potravín, ale aj mechanickému poškodeniu. Ak by sa stalo, že vám z nejakého dôvodu sklenená zástena praskne, jej povrch je chránený fóliou, ktorá zamedzí úniku skla do priestoru. 

Zvoľte si dizajn sklenenej kuchynskej zásteny

Stačí presne zmerať plochu, na ktorú bude aplikovaná, zvoliť si typ skla (kalené, nekalené, jeho hrúbku) a jeho farbu, príp. sa pohrať s grafickým dizajnom. Vaša nová kuchynská zástena vyrobená zo skla môže byť jednofarebná, s potlačou, príp. je vytvorená s využitím zväčšených fotografií (motív sa vytlačí na fóliu a tá sa nalepí na sklo alebo sa tlačí trvácnejšou UV technikou). Keďže si môžete sami navrhnúť jej dizajn, získate tým nielen originálnu kuchyňu, ale zároveň najobľúbenejšiu časť domácnosti. Sklenené zásteny do kuchyne sa vyrábajú v rôznych hrúbkach, ktoré ovplyvňujú ich použitie. Tenšie nie sú napríklad vhodné na použitie pri varnej doske ani pri zásuvkách. Na to vás ale už upozornia odborníci.  

Ako vám vieme s vašim projektom pomôcť?

* povinné položky

prečo

VYBRAŤ NÁS?

kvalita

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

vynesenie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

montaz

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Napíšte nám Zavolajte nám