Sklenené zábradlie s oceľovou rúčkou v priestrannej miestnosti business centra od Sklofix.

Akú výšku zábradlia či hrúbku skla by malo mať sklenené zábradlie?

Zábradlia

Sklenené zábradlie sa stáva obľúbeným dizajnovým prvkom v obchodných priestoroch aj domácnostiach. Sklenené plochy navyše umožňujú prirodzený rozptyl svetla aj svetlo odrážajú, vďaka čomu priestory pôsobia priestrannejším a vzdušným dojmom. Pri návrhu a výrobe zábradlí zo skla je okrem dizajnu potrebné zohľadniť aj bezpečnostné požiadavky na materiál a konštrukciu. Prečítajte si, aká výška zábradlia a hrúbka skla sú bezpečné.

Klasické sklo nestačí

Záleží nám na tom, aby naše produkty spĺňali tie najprísnejšie bezpečnostné normy. Na výrobu sklenených zábradlí preto používame bezpečnostné sklo, ktoré je extra odolné, takmer nerozbitné. 

Navyše vám nehrozí nebezpečenstvo porezania ani pri prípadnom poškodení sklenenej plochy – vďaka zlepeniu špeciálnou fóliou ostáva nami používané sklo aj pri rozbití celistvé.

Prvou voľbou, ktorú našim zákazníkom odporúčame na zábradlie na balkón alebo schody, je kalené sklo. Kalené sklo je zalaminované a obsahuje bezpečnostnú fóliu uprostred. V niektorých prípadoch je možné použiť aj monosklo. Tento variant je však využívaný menej. 

Informujte sa o najlepšom variante skleneného zábradlia v niektorej z našich troch prevádzok Viac na: 

Kontaktovať nás môžete aj cez kontaktný formulár.

Moderné a hygienické sklenené zábradlia v nadčasovom prevedení od Sklofix

Aká je optimálna hrúbka skla na sklenené zábradlie

V závislosti od umiestnenia zábradlia zo skla (rodinné domy, obchodné priestory, a pod.) určia naši odborní technici optimálnu hrúbku bezpečnostného skla. Najčastejšie sa hrúbka pohybuje v rozmedzí od 12,76 do 25,52 mm.

Jednoduchá a nadčasová elegancia – sklenené zábradlie na schody so samonosným bodovým kotvením patrí medzi obľúbené architektonické riešenia do interiéru.

Výška zábradlia na balkón alebo schody

Jedným z dôležitých faktorov určujúcich bezpečnosť akéhokoľvek zábradlia je jeho výška. Určuje sa v závislosti od hĺbky prepadovej plochy:

  • Prepadová hĺbka do 3 metrov – min. výška zábradlia aspoň 900 mm
  • Prepadová hĺbka do 12 metrov – min. výška zábradlia aspoň 1000 mm
  • Prepadová hĺbka nad 12 metrov – min. výška zábradlia aspoň 1100 mm
  • Prepadová hĺbka viac ako 30 metrov – min. výška zábradlia aspoň 1200 mm

Pri výpočte výšky zábradlia platí pravidlo priamej úmery. Čím vyššia je prepadová plocha pod francúzskym balkónom, terasou či schodmi, tým vyššie musí byť zábradlie.

Francúzske okná v business budove od Sklofix

Poraďte sa profesionálmi

Aby ste si naplno mohli vychutnať vaše nové dizajnové zábradlie zo skla, nechajte návrh a montáž na odborníkov. Navštívte sklenárstvo Sklofix Bratislava, Pezinok alebo Trnava a informujte o možnostiach pre váš domov alebo podnikanie.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás