späť na služby

Protipožiarne sklá

Zistiť viac

Niekedy klasické bezpečnostné sklo neochráni. Pre prípadný vznik požiaru je dobré poistiť sa tvrdeným alebo vrstveným bezpečnostným protipožiarnym sklom, ktoré predstavuje akýsi štít.

hlavné piliére našej práce

KVALITNÉ

Naše sklenené dvere a sklenené panely spĺňajú najprísnejšie normy EÚ. Kovania, do ktorých sklenené dvere montujeme, vydržia až 500 000 cyklov.

JEDINEČNÉ

Vytvoríme vám sklenené dvere presne podľa vašich predstáv. Vybrať si môžete s množstva zámkov, pántov, madiel i hydraulických samozatváračov. V ponuke sú nielen sklenené posuvné dvere, sklenené kyvné dvere, ale aj sklenené hydraulické dvere či rada systémov sklenených panelov nadviazaných sklenenými dverami.

BEZPEČNÉ

Záleží nám na bezpečnosti našich zákazníkov, preto používame iba kvalitné bezpečnostné sklá, ktoré vydržia náraz až 5 dospelých ľudí.


Vďaka nemu sa oheň nezačne šíriť do ostatných priestorov domu či firmy, a tak ostanú v bezpečí ľudia, ako aj majetok.

Vyrába sa vrstvením alebo tvrdením bezpečnostného skla a v medzipriestoroch obsahuje číru hmotu, ktorá vytvára pri požiari pevný štít a chráni tak horľavé materiály za stenou.

KONTAKTOVAŤ


Kde všade ho možno použiť?

Poslúži ako výplň okien, dverí, sklenených priečok a jeho kvalita či hrúbka sa odvíjajú podľa zaradenia do bezpečnostnej triedy (E – nezadrží šírenie žiarenia, EW – bránia prenosu sálavého tepla, EI – znesú plamene, plyn aj tepelné žiarenie).

To upravujú aktuálne platné bezpečnostné normy. U nás si vyberiete z ponuky protipožiarnych skiel typu monosklo (interiér) alebo dvojsklo (exteriér) s rôznymi stupňami odolnosti. Radi vám s výberom protipožiarnych skiel odborne pomôžeme, obráťte sa na nás so svojimi predstavami.

ZISTI VIAC

Vyrobené na mieru podľa vaších predstáv

KONTAKTOVAŤ

Triedy protipožiarnych skiel

Trieda E zabezpečuje, že sa žiadne plamene ani horľavé plyny nedostanú na stranu zasklenia, ktorá nie je vystavená ohňu. Majú však zníženú schopnosť predchádzať šíreniu žiarenia a stavební inšpektori ich jednoznačne neevidujú.

Nesmú sa teda inštalovať na miestach, ktoré podľa stavebného zákona musia byť vybavené protipožiarnymi alebo ohňovzdornými stenami. Majú však široké možnosti využitia na miestach budov, kde je potenciálna hrozba z tepelného žiarenia klasifikovaná ako nízka. Celistvosť skla je nastavená na minimálne 30 minút.


Trieda EW označuje protipožiarne sklá, ktoré spĺňajú rovnaké funkcie ako trieda E, ale navyše ešte bránia prenosu sálavého tepla na opačnú stranu zasklenia až do úrovne 15 kW/m2.

Podľa požadovaného typu protipožiarneho skla je možné dosiahnuť potrebnú ohňovzdornosť v trvaní od 30 až do 120 minút. Vďaka tejto vlastnosti sú únikové cesty priechodné a bezpečné aj pri dlhšom trvaní požiaru.

Protipožiarne sklá triedy EI bránia vďaka svojim vlastnostiam priechodu plynov a plameňov a zároveň obmedzujú prechod tepelného žiarenia. Vďaka tomu sa povrchová teplota skla na strane zasklenia, ktorá nie je vystavená priamemu ohňu, v priemere nezvýši o viac ako 140 K, resp. 18o K v prípade najvyššej nameranej hodnoty.

Tento typ protipožiarneho zasklenia sa nesmie zlomiť pod vlastnou váhou ani v prípade, že je počas požiaru priamo zaťažené. Najčastejšie sa využívajú ako tesniace steny alebo priečne steny koridorov, rozdeľujúce priestor pri únikových cestách. Využiť sa však dajú aj na iné účely.

Hrúbka protipožiarneho skla závisí od požadovanej triedy odolnosti.

V interiéroch sa najčastejšie používa prevedenie "monosklo" a v exteriéroch kombinácia s izolačným dvojsklom. Na výber sú rôzne varianty protipožiarnych skiel vzhľadom na dobu ohňovzdornosti, vďaka čomu si môžete vybrať tie najvhodnejšie typy.

Protipožiarne sklené tabule sa dodávajú vopred narezané podľa požiadaviek a zväčša sa nedajú rozmery viac upravovať. Pri ich použití netreba zabúdať nato, že musia spĺňať platné predpisy. Pri ich výbere musíte samozrejme zohľadniť nebezpečenstvo, ktoré voči používateľom a okoliu počas požiaru budova predstavuje.

KONTAKTOVAŤ

Disponujeme kompletnou vlastnou výrobou pod jednou strechou

Zákazník má možnosť nahliadnuť do výrobného procesu

Máme osobitný prístup ku každej zákazke

Profesionálny prístup našich montážnych tímov

Zmysel pre detail a maximálna kvalita našich výrobkov spojená v jednom

Rýchla plne automatizovaná CNC výroba na sklo

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Koľko stoja protipožiarne sklá?

Vzorový príklad nacenenia
Protipožiarne sklá
Rozmer (ŠxV)3x2,5x1m
Bezpečnostné skloÁno
Montáž (3 dni)600 €
Cena spolu s DPH4 250 €

Obráťte sa na nás so svojimi víziami:

Kontaktný formulár