KALENÉ SKLO

Tvrdosť a pevnosť, ktorá sa dosahuje kalením skla, ho predurčuje na použitie ako sklenené zábradlie, sklenené sprchovacie kúty a iné druhy sklenených výrobkov.

POCHÔDZNE A VRSTVENÉ SKLÁ

Je vyrábané zlepením viacerých skiel pomocou bezpečnostnej EVA-SAFE fólie, ktorá mu umožňuje vydržať vysoký tlak bez toho, aby musela byť plocha skla podložená. Táto vlastnosť ho priam predurčuje na využitie vo veľkých obchodných centrách, viacpodlažných budovách. Dá sa však skvele využiť aj ako materiál na schody či presklenie podlahy, ktoré lepšie osvetlí poschodie.

DRÔTENKA

Má dlhú históriu používania. Aj keď je sklo o niečo krehkejšie ako ostatné, vďaka drôtenej vložke sa po rozbití nerozpadne na kúsky. Drôt ho udrží v celku. Používa sa už dlhé desaťročia najmä v dverách obytných domov, v pivniciach ale v posledných rokoch aj do izolačných dvojskiel.

Dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre bezpečnostné sklo, je veľa. Jednak jeho využitím získame istotu, že je sklo dostatočne odolné, aby vydržalo aj väčší tlak, a jednak v prípade jeho rozbitia nehrozí, že sa rozpadne na malé kúsky, ktoré sa rozletia do okolia a môžu nás ohroziť. Bezpečnostné sklá nachádzajú uplatnenie v mnohých smeroch – dajú sa využiť na dverách, oknách, zábradliach balkónov a schodísk, ale i ako súčasť sprchových kútov a zásten. Dnes nie je nič výnimočné v moderných obydliach či nákupných centrách a kanceláriách uzrieť sklenené priečky alebo podlahy. Ak budete hľadať riešenia, ako čo najlepšie presvetliť priestor, práve bezpečnostné sklá rôznych typov (kalené, pochôdzne a vrstvené, drôtené) sa uchádzajú o vašu priazeň.

Okrem uvedených najčastejšie používaných druhov bezpečnostného skla, existujú aj iné. Napríklad lepené sklo (connex), z ktorého sa vyrábajú najmä sklenené priečne steny, sklenené zábradlia či sklenené svetlíky. Je ideálne ak máte malé deti, pretože sa ani v prípade rozbitia neporežú. No dá sa použiť aj v kanceláriách či obchodoch. Ďalšou variantou sú sklá podlepené bezpečnostnou fóliou. Využívajú sa najmä pri výrobe zrkadiel a rôznych sklenených častí nábytku. Dôvodom je vyššia bezpečnosť, nakoľko fólia bezpečne udrží sklo pokope aj v prípade rozbitia. 

Ak by ste sa nevedeli rozhodnúť, ktoré bezpečnostné sklo je vo vašom prípade najvhodnejšie, radi vám poradia a pomôžu pri výbere naši zaškolení pracovníci. Výber bezpečnostného skla už nemusí byť problém.

pochodzne-neprestrielnesklo
img-2913
e-img-398
e-img-397
e-img-400
e-img-399
bezpecnostne-skla--1-
pochodzne-sklo-1-.jpeg

prečo

VYBRAŤ NÁS?

kvalita

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

vynesenie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

montaz

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Napíšte nám Zavolajte nám