Bezpečnostné sklo je v interiéri stávkou na istotu: Aké benefity ponúka?

Bezpečnostné sklá

Sklo bývalo dlhé roky synonymom krehkosti, dnes predstavuje veľmi pevný materiál, ktorý je schopný dokonale sa prispôsobiť mnohým požiadavkám interiéru aj exteriéru a suplovať vlastnosti ďalších materiálov. Prečo je sklo takým populárnym prvkom v interiéri?

Sklo je dizajnovo čisté a nadčasové, dobre sa kombinuje s akýmkoľvek materiálom i farbou, vnáša do interiéru svetlo, opticky dokáže oddeliť alebo spojiť jednotlivé miestnosti a priestory. Sklo je veľmi praktické, čo sa týka údržby, plusom je, že je antialergénne. Čoraz väčším hitom je kalené sklo, ktoré je odolné voči teplu a vydrží aj 200 °C.

Tým, že je pevné a odolné, tento typ bezpečnostného skla sa používa pri realizácii sklenených zábradlí, sprchovacích kútov a mnohých ďalších sklenených kúskov. Kalené sklo je až päťkrát odolnejšie ako sklo nekalené, rozbiť je ho doslova nemožné. Ak by došlo k jeho poškodeniu, rozpadne sa na neostré – tupé úlomky, s ktorými vám nehrozí poranenie. Napriek tomu, že máte pocit, že ide o iný typ skla, kalené sklo si uchováva všetky svetelné i energické vlastnosti obyčajného skla.


Pre zvýšenie bezpečnosti sa kalené sklo zvykne vrstviť – vzniknú tak pochôdzne a vrstvené – mimoriadne odolné sklá, ktoré sa využívajú na schodiská alebo na presklenú podlahu. Sklofix má okrem kalených, pochôdznych a vrstvených skiel v ponuke aj drôtené sklá, ktoré sa roky používajú pri výrobe dverí obytných domov či pivníc.

Sklenené zábradlie z bezpečnostného skla od SKLOFIX

 

Kde všade bezpečnostné sklá využijete?

Ich uplatnenie je naozaj široké. Bezpečnostné sklá od Sklofix sa hodia nielen na okná presklenej terasy, sú ideálnym riešením na dvere, zábradlia, schodiská, sklenené priečky, oceníte ich aj v prípade, že je vaším snom mať doma efektnú zrkadlovú stenu. Pokiaľ si kupujete sklo ako obklad za kuchynskú linku a máte plynový sporák, nutné je použiť kalené sklo. Nekalené sklo, pokiaľ by ste ho zahriali na jednom mieste o viac ako 40 °C, samovoľne praskne.

Bezpečnostné a nerozbitné sklá zo sklárstva Sklofix

 

Niekoľko sklenených tipov od Sklofix

Milujete sklo? Horúcim trendom je kombinácia prírodných prvkov. V praxi to znamená, že sklo zladíte s inými prírodnými materiálmi – s drevom, kameňom, betónom, drevom či kožou. Originálny efekt vyvolá táto kombinácia okamžite. Sklo má okrem schopnosti prevzdušniť interiér aj moc zladiť priestor do dokonalosti. Ako to docieliť vo vašom bývaní? Zaobstarajte si sklo aj na kuchynské zásteny v rámci kuchyne, do kúpeľne v podobe štýlového sprchovacieho kúta, výborným nápadom na zladenie interiéru je aj využitie skla pre jedálenský stôl alebo konferenčný stolík. Veľký efekt docielite v domácnosti aj výberom sklenených dverí.

Pre každú miestnosť je vhodný iný typ. V predsieni i hale by mali mať dvere reprezentatívny vzhľad, vhodný rozmer a systém otvárania, aby zbytočne nezaberali príliš priestoru, ideálne je, ak tepelne a prípadne aj zvukovo izolujú. Trendy je celosklenené prevedenie, ktoré do celého priestoru vnesie dostatok svetla. Pri dverách do spálne alebo do kúpeľne oceníte matné sklo alebo nepriehľadnú verziu.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás