Čo by ste mali vedieť pred výstavbou zimnej záhrady? Tieto faktory určite zvážte!

Zimná záhrada

Zimné záhrady poskytujú celoročný komfort a umožňujú majiteľom blízky kontakt s exteriérom. Prepúšťajú tiež prirodzené svetlo do interiéru, čím sa podieľajú aj na celkovom znížení spotreby energie v dome. O tom, že sú doslova oázou relaxu, asi ani netreba hovoriť.

Zimná záhrada je nákladnejšou investíciou, preto ak zvolíte spoľahlivého dodávateľa, môžete si byť istí, že použité materiály i technológie budú prvotriednej kvality a vydržia vám celé generácie ako nové. Neviete, akú konštrukciu si pre svoju zimnú záhradu vybrať? Za najobľúbenejšiu býva považovaná realizácia s hliníkovými systémami, ktorých benefitom je zároveň vyriešenie problému s tepelnými mostami či odvodom zrazenej vody na zasklených plochách. Hliníkové okná a dvere od Sklofix nájdete vo viacerých prevedeniach, vybrať si môžete typy s rôznymi vlastnosťami, aby ste vo finále docielili želaný efekt. Nechajte si od nás poradiť, máme dlhoročné skúsenosti a radi vám pomôžeme s väčšími i menšími realizáciami. Samozrejme, všetky detaily plánujeme tak, aby bola zachovaná estetická stránka konštrukcie. Dobré je so stavbou zimnej záhrady počítať už pri stavbe domu. Je vhodné, ak je navrhnutá ako samostatný obytný priestor, najlepšie s minimálnou rozlohou 15 metrov štvorcových.

Kam zimnú záhradu situovať?

Ideálne je orientovať zimnú záhradu na južnú stranu, aby ju slnečné lúče, ktoré prechádzajú sklom, dokázali prehriať aj počas chladných – zimných mesiacov. Praktické je zriadiť ju na prízemí, aby mohla nadväzovať na záhradu a exteriér domu. Nie je však problém vytvoriť zimnú záhradu aj na poschodí. S výberom vhodného riešenia vám pomôže Sklofix, vďaka svojej bohatej praxi pre vás zvolí optimálnu konštrukciu, ktorá bez problémov  zvládne nepriaznivé vonkajšie podmienky a bude dokonale plniť svoju úlohu. Odborná montáž skúsenými profesionálmi je garanciou správneho fungovania. Nepodceňujte ani výber kvalitných hliníkových okien a dverí, istota je uprednostniť certifikované systémy od našej spoločnosti.

Presklená zimná terasa počas slnečného dňa - pohľad zvnútra - sklenárstvo SKLOFIX

Nepodceňujte odvetranie a vykurovanie

Viete, aké sú všeobecné odporúčania pre vetranie priestoru, akým je zimná záhrada? Odborníci sa zhodujú v jednom – v zimnej záhrade by sa malo dať otvoriť  približne 30 % povrchu, inak povedané dobré je zabezpečiť vetranie pomocou výklopných či otváracích okien a dverí. Nie je ničím nezvyčajným využiť aj mikroventilačné klapky. A na čo toto odvetranie slúži? Cirkulácia vzduchu je nevyhnutná k tomu, aby sa zimná záhrada nesprávala ako skleník. Je tá vaša orientovaná na juh? Odvetranie je doslova nevyhnutnosťou, ktorú by ste mali riešiť s odborne vyškoleným personálom Sklofix. Rovnako dôležitý je vhodný výber skiel, ktoré by mali byť pri montáži použité. Na ľahké prikurovanie by vám mali stačiť konvektory, mnohí zákazníci nedajú dopustiť na krb, ktorý okrem dodania tepla dokonale dotvorí aj samotný priestor. Pozor, dôležité je staviť na kvalitné krbové sklá, ktoré sú vyrábané kalením a sú až osemkrát tvrdšie ako klasické sklá. Ak premýšľate nad vykurovaním zimnej záhrady, zvoliť môžete aj vykurovací systém so samostatným okruhom určeným len pre záhradu, prípadne zriadiť samostatný okruh elektrického vykurovania s vlastným termostatom. Neváhajte a poraďte sao možnostiach so špecialistami zo Sklofix!

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás