Veľkým hitom sa v posledných rokoch stalo obkladanie stien sklom, tzv. wall cladding.

Jeho výhodou je, že ľahko nahrádza časovo náročné keramické obklady. Sklenené obklady sa okrem toho aj jednoduchšie čistia a dizajnovo pôsobia oveľa efektnejšie.

Najčastejšie sa na sklenené obklady stien používajú farebné sklá typu Lacobel, alebo ich "blízky príbuzní" Matelac. Sklá Lacobel sa nevyrábajú klasickým valcovaním, ale špeciálnou technológiou, pri ktorej je povrch formovacej nádoby z cínu, ktorý zabezpečí, že sklo má po ochladení úplné rovný a hladký povrch. Farebne sa potom podľa potreby upravia na jednej strane lakovaním špeciálnym lakom. Farebné sklá Lacobel sú vďaka tomu efektné a na výber je množstvo farebných prevedení. Podobné je to aj v prípade farebných skiel typu Matelac. Ich prednosťou je to, že je ich povrch na jednej strane matný pričom druhá strana je klasicky farebne upravená lakovaním.

Farebné sklá Lacobel aj Matelac sa dajú využiť na rôzne účely. Jedným z najčastejších využití je spomínané obkladanie stien. Nielen v priestoroch firiem či verejných priestoroch, ale aj v rezidenčných priestoroch domov a bytov. Obklady pôsobia veľmi efektne až reprezentačne.

Okrem toho sa často farebné sklá používajú na dvere šatníkov, stoly, niektoré časti nábytku ale dokonca aj na celé policové systémy. Sklá sa dajú opracovávať a v prípade typu Lacobel sa z jednej strany môžu aj opieskovať.

e-img-406
FAREBNÉ SKLÁ

FAREBNÉ SKLÁ

Veľkým hitom sa stalo obkladanie stien sklom, tzv. wall cladding

 

e-img-404
e-img-402
e-img-403
e-img-401
e-img-119
e-img-118
e-img-117

V ponuke sú sklá už od hrúbky 4 mm a rôzne veľkosti, od štandardných až po rôzne veľkosti na mieru podľa požiadaviek zákazníkov. V našom prípade nechýba ani poradenstvo pri výbere farieb a návrhu tvarov a veľkostí farebného skla.

prečo

VYBRAŤ NÁS?

kvalita

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

vynesenie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

montaz

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Napíšte nám Zavolajte nám