Krbové sklá, ako ich nepoznáme

Krbové sklá

Praskajúci oheň v krbe má zvláštnu moc. Dokáže navodiť príjemné a pohodové chvíle aj vtedy, keď za oknom zúri zima či zlé počasie. Jeho teplo naplní celý dom a jeho jas ožiari nielen miestnosť, ale aj naše srdcia. Asi takto by to znelo z úst umelca. Áno, praskajúci oheň v krbe má skutočne moc upokojiť našu myseľ a roztopiť v nás všetky pomyselné ľady. Avšak k tomu, aby sa mohol rozhorieť naplno, musí byť kvalitný a bezpečný. A práve krbové sklá sú tým mantinelom, ktorý delí nás a náš majetok od nespútaných plameňov ohňa.

Krbové sklá pre dokonalý zážitok

Kozuby či krbové kachle boli v minulosti často jediným zdrojom tepla v domácnostiach. Až postupná plynofikácia ich akosi zahnala do úzadia. V súčasnej dobe však ich popularita prudko vzrastá a odzrkadľuje sa to tak na ich dizajne, ako aj na kvalite a bezpečnosti. To, čo kedysi primárne slúžilo len na kúrenie, dnes tvorí ústredný bod miestnosti. Tento dokonalý zážitok z praskajúceho ohňa umocňujú práve kvalitné krbové sklá. Tieto špeciálne sklá sú veľmi odolné voči vysokým teplotám a vďaka technológii kalenia sa stávajú až 8x tvrdšie ako bežné sklo. Ich vysoká teplotná odolnosť (až do 800 °C pri hrúbke 4 mm) ich priam predurčuje na použitie v krboch. A nie vždy musí ísť o krbové dvierka. Špeciálne kalené sklo sa dá použiť aj na steny krbov či kachlí, čo pôsobí naozaj veľmi efektne a moderne.

Všestrannosť krbových skiel

Možností využitia krbových skiel je však oveľa viac. Ich čistý dizajn a pevnosť nachádza uplatnenie na pracovných doskách moderných kuchýň, kde svojou odolnosťou dokážu konkurovať aj kamenným povrchom. Každé schodisko získa vzdušnosť a ľahkosť pomocou zábradlia zo skla, a tí odvážnejší iste zaujmú sklenenými podlahami, pri ktorých pojem „zemská príťažlivosť“ úplne stráca svoje opodstatnenie. Krbové sklá je v súčasnej dobe veľmi moderné ukladať aj na podlahy pred kozuby alebo z nich postaviť celý krb. Oheň tak vďaka ohraničeniu sklami bude pôsobiť nespútane a vychutnať si ho tak z každej strany miestnosti bude veľký zážitok.

Je jedno, či bude krbové sklo použité na dvierkach starého kozuba, ktorý si už niečo pamätá, alebo bude použité v celkom novom a modernom krbe, jeho úloha je jasne daná jeho vlastnosťami. Odolné, všestranné a vždy elegantné bude chrániť nás a náš majetok. Bude prinášať svetlo tam, kde je tma, a vytvorí z našich domovov moderné a bezpečné miesto na život.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás