Inštalácia skleneného zábradlia od Sklofix. Presklenné zábradlie je bezpečné, minimalistické a pôsobí luxusne.

Máte doma malé deti? Zabezpečte si balkón kvalitným zábradlím

Zábradlia

Bývanie v byte či dome s balkónom so sebou prináša mnoho výhod. Dokáže poskytnúť priestor na sušenie bielizne, no tiež na oddych a relaxáciu po náročnom dni. Balkóny bývajú tiež obľúbeným miestom pre rannú kávu pri východe slnka.

Ak však máte malé deti, táto časť bytu sa môže veľmi rýchlo zmeniť na potenciálnu hrozbu. Stačí, že disponuje nekvalitným zábradlím. Bezpečnosť ratolestí je na prvom mieste, a teda je dôležité postarať sa o to, aby bola na čo najvyššej úrovni.

Azda každý rodič vie, že malé deti sú zvedavé a bezstarostné. Ich zvedavosť a túžba spoznávať nové veci a miesta ich môže priviesť aj k nebezpečenstvu, ktorým je práve balkón. Tragédii však možno predísť veľmi jednoducho.

Základným opatrením, ktoré môžete prijať, je kvalitné zábradlie na balkón. To by malo byť dostatočne vysoké, aby dieťa nedosiahlo na jeho vrchnú časť, no tiež by malo byť navrhnuté tak, aby sa cezeň nepreplazilo. 

Realizácia skleneného zábradlia na mieru od Sklofix

Hromada možností

V súčasnosti sa tieto výrobky vyrábajú z rôznych materiálov. Pri ich výbere je však potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Napríklad drevené zábradlie síce pôsobí príjemne a priestoru dodáva prírodnú atmosféru, no zároveň vyžaduje pravidelnú údržbu a starostlivosť.

Za pevné a odolné zábradlie možno označiť to oceľové, ktoré na druhej strane môže pôsobiť chladne a priestoru uberať na útulnosti.

Sklenené zábradlie pôsobí esteticky a moderne, no jeho výhodou je aj výhľad, ktorý vám ponúkne. Tento materiál však vyžaduje pravidelné čistenie a tiež starostlivé zaobchádzanie. Sklo je neutrálny materiál, ktorý sa hodí do každého interiéru. Zároveň sa dá kombinovať s inými materiálmi bez toho, aby priestor pôsobil gýčovo. 

Okrem zábradlia zo skla by ste svoju pozornosť mali upriamiť aj na sklenené posuvné dvere, ktoré sú hitom. Áno, aj starostlivosť o nich býva náročnejšia a je potrebné ich častejšie umývať, no neexistuje nič lepšie ako prebúdzanie sa na šteklenie slnečných lúčov na tvári. Dvere z tohto materiálu dokážu vytvoriť hladký prechod medzi vnútorným a vonkajším priestorom. Vzhľadom na to, že sú posuvné, ušetria vám miesto. Tento systém ocenia najmä majitelia menších bytov.

Realizácia moderného skleneného zábradlia na balkón od Sklofix.

Nezabúdajte na ďalšie opatrenia

Okrem kvalitného zábradlia existuje aj mnoho ďalších bezpečnostných opatrení, vďaka ktorým minimalizujete riziko úrazu svojich ratolestí. Môže to byť napríklad bezpečnostná sieť, ktorá síce v mnohých prípadoch nevyzerá úplne esteticky, no svoj účel splní na 100 %.

Kvalitné balkónové zábradlie je dôležité, a to nielen v prípade, že máte doma malé deti. Ako je už uvedené vyššie, bezpečnosť je vždy na prvom mieste a nič by ste nemali nechávať na náhode. 

Kľúčom k úspechu je výber toho správneho zábradlia, no aj profesionálna inštalácia. Ide totiž o opatrenia, ktoré vám zaručia, že vaše chvíle na balkóne budú pokojné a bezpečné.

 

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás