Malé ryšavé dieťa opreté o sklenené zábradlie pozerajúce sa na výhľad.

Na sklenenom zábradlí sa neoplatí šetriť: prečo je naj bezpečnostné sklo?

Zábradlia

Ak túžite po elegantnom a modernom zábradlí na balkón, sklenené zábradlie vás očarí. Zistite, na čo si dať pozor, aby bolo vaše nové zábradlie nielen krásne, ale aj bezpečné. Dozviete sa aj, aký je rozdiel medzi klasickým a bezpečnostným sklom.

Moderné sklenené zábradlie v dvojposchodovom dome od Sklofix.

Sklenené zábradlie na balkón –  dizajn a bezpečnosť sú rovnako dôležité

Sklenené zábradlie je viac ako len moderný dizajnový prvok, ktorý zvyšuje atraktivitu nehnuteľnosti. Aby ste si čas na balkóne mohli užiť bez starostí, zamerajte sa pri výbere aj na bezpečnosť.

Klasické vs. bezpečnostné sklo

Sklenené zábradlie na balkón by malo byť vyrobené z bezpečnostného skla. Rozdiel medzi klasickým a bezpečnostným sklom je najmä v pevnosti a spôsobe, ako reaguje na rozbitie.

Klasické sklo býva zvyčajne krehké. Predstavte si pohár, ktorý spadol na zem. Drobné kúsky skla roztrúsené po celej miestnosti. Viete si predstaviť, koľko takýchto ostrých kúskov by ostalo v okolí zábradlia z bežného skla, ak by do neho napríklad deti kopli loptu?

Bezpečnostné sklo získava špeciálnou úpravou vysokú odolnosť. Hoci je rozbitie takéhoto skla veľmi málo pravdepodobné, podľa typu úpravy zostáva aj po rozbití celistvé alebo sa roztriešti na drobné kúsky, ktoré však nie sú ostré.

Pevné sklenené zábradlia na balkón, umiestnené na balkóne a terase novostavby.

 nás kompromisy robiť nemusíte – sklenené zábradlia na balkón sú súčasťou stálej ponuky našej spoločnosti desiatky rokov. Inšpirujte sa realizáciami, v ktorých prepájame dizajn s bezpečnosťou.

Pre sklenené zábradlie na balkón je obľúbenou voľbou kalené bezpečnostné sklo, ktoré je potiahnuté špeciálnou fóliou. Vďaka nej aj po rozbití zostáva celistvé.

Vrstvené bezpečnostné sklo z viacerých sklenených vrstiev a bezpečnostnej fólie je veľmi odolné a pevné. Tento typ skla sa používa aj na podlahy alebo schodiská. Na starších balkónoch ešte môžete zahliadnuť sklo zvané „drôtenka“ – spoznáte ho podľa typickej mriežky vo vnútri.

Pevnosť a prevedenie konštrukcie

Zábradlie by malo byť vyrobené z odolných materiálov, spoje pevné. U nás v Sklofixe za kvalitu ručíme – zábradlia zo skla vyrábame už tretiu generáciu. Máme vlastnú dielňu, v ktorej prebieha celý proces výroby.

Profesionálna montáž

Pri montáži treba dodržiavať bezpečnostné a stavebné štandardy. Správne namontované zábradlie na balkón minimalizuje riziko poškodenia alebo úrazu. Odborná montáž zároveň predĺži životnosť celej konštrukcie.

Sklenené zábradlie je investícia do bývania

Nešetrite, investujte rozumne. Správne navrhnuté a namontované zábradlie z kvalitných materiálov predĺži životnosť zábradlia aj minimalizuje náklady spojené s údržbou.

S výberom optimálneho riešenia pre váš balkón vám radi poradia naši odborní pracovníci. Napíšte nám cez kontaktný formulár alebo navštívte niektorú z predajní Sklofix v Bratislave, Pezinku či Trnave.

Sklené zábradlie vo viacposchodovom bytovom dome bielej farby.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás