Nazrime spolu do zasklenej terasy: má aj nevýhody?

Prístrešky a terasy

Nie je to len obyčajná terasa. V prípade potreby vieme zatiahnuť sklenené steny a užívame si svoju druhú obývačku, priamo v exteriéri. V zime sa terasa mení na očarujúcu zimnú záhradu plnú vôní zelene. Zasklené terasy majú veľa výhod, no našli by sa aj nejaké nevýhody? Posvieťme si na ne!

Preskleným terasám sa nedá odolať

Z terasy sme si spravili luxusné miesto na oddych, a pokiaľ sa nevieme vzdať kontaktu s prírodou, zrejme v nej budeme tráviť viac času ako vo vlastnej obývačke. Hore ruky tí, čo na zasklenej terase pripravujú jedlá alebo pravidelne stolujú? Dá sa tu prečítať kniha, venovať sa pracovným záležitostiam i štúdiu.

Rastliny vytvárajú na presklených terasách svojskú klímu a my sa medzi nimi cítime šťastne. Medzi ďalšie plusy zasklenia patrí aj fakt, že nábytok na terase je chránený nielen pred poveternostnými vplyvmi, ale tiež zvieratami.

Keď večer terasu uzavriete, máte istotu, že si ju ráno nájdete v bezchybnom stave. Túlavé mačky ani vtáčiky ju bez vášho súhlasu už nikdy nenavštívia a tiež sa vám nevysypú kvetináče a nič vám z terasy neodfúkne ani pri silnom vetre.

Posuvný systém dverí je ľahko ovládateľný, a keďže zasklenie terasy sa vykonáva na mieru, skvelo ochránite i atypicky riešené terasy.

Sklo je jedinečný materiál. Je nadčasové, zapadne do akéhokoľvek priestoru, v ktorom dizajnovo nezavadzia, opticky ho zväčšuje a rozjasňuje. Je bezpečnostné, a teda odolné voči mechanickému poškodeniu.

Jednoducho sa čistí a dodáva terase jemné línie. V prípade potreby môžete presklené steny obdariť záclonami alebo roletami alebo sa rozhodnúť pre tónované sklo.

Všetko má svoje za a proti

Nechali ste sa zviesť? Nie ste prví ani poslední. Treba sa však pripraviť aj na menšie nedostatky presklených terás. Zamerajme sa napríklad na otázku súkromia. Ak si terasu zasklíte čírym variantom a vašu terasu vidia susedia alebo okoloidúci, je možné, že bude priťahovať ich pozornosť.

Problém však vyriešite jednoducho využitím zásten alebo vysokých či popínavých rastlín. Od presklenej terasy vás môže odradiť aj pocit, že sa tam v lete budete cítiť ako v skleníku. Pravda je, že pod sklom je skutočne teplejšie, ale sklenené steny môžete kedykoľvek posúvať tak, aby ste dosiahli optimálny komfort. 

Riešením je v lete steny zatiahnuť a zapnúť si na terase klímu alebo ventilátor. Ak máte na terase živé rastliny, vďaka sálajúcej vlhkosti z kvetináčov sa budete cítiť na terase príjemne. S trochou fantázie sa pohráte aj s nedostatkami presklenej terasy.

Posledným nedostatkom je cena presklených terás, ktorá dokáže človeka odradiť. Keď si však uvedomíte, koľko času budete tráviť v zimnej záhrade alebo na terase a koľko komfortu vám to prinesie, iba mávnete rukou. Táto investícia vás vydrží roky a môžete si byť istí, že ju nikdy neoľutujete.   

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás