Pergola ako dokonalé riešenie počas teplých letných dní

Prístrešky a terasy

Chceli by ste mať aj vy blízko domu šikovný prístrešok, pod ktorým sa môžete ukryť pred letnými dažďami alebo si užívať pokoj mimo slnečných lúčov? Pokiaľ premýšľate o obstaraní pergoly, robíte dobre, prístrešky sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých rodinných domov, a to hneď z niekoľkých praktických dôvodov.

Vytvárajú prirodzený tieň pri dome, šikovne prepájajú interiér s vonkajším priestorom, umožňujú relax na čerstvom vzduchu a vytvárajú ideálne miesto na posedenie s priateľmi.

 

Ako postupovať pri výbere záhradnej pergoly?


Hľadanie ideálneho prístrešku si môžete uľahčiť, keď si čo najskôr ujasníte nasledovné detaily. Premyslite si veľkosť a typ pergoly, dôležitá je tiež počiatočná investícia. Nebudeme klamať, ideálnym riešením je nechať si vyrobiť pergolu priamo na mieru – odbremeníte sa od všetkého, čo s jej realizáciou súvisí.  Či už si chcete postaviť pergolu pri dome, aby ste mohli aj za daždivého počasia sedieť na terase alebo uprednostňujete voľne stojaci prístrešok uprostred vašej záhrady, Sklofix vám pomôže s každým zo zvolených riešení. Klasické pergoly namontované na stenu sú ideálne, keď si chcete „predĺžiť“ zastrešený priestor pri rodinnom dome. Voľne stojace pergoly sa budú lepšie vynímať v rozľahlej záhrade, výborne poslúžia na zastrešenie posedenia, krbu alebo vonkajšej kuchyne. Pergola prisadená k stene ponúka ďalší obytný priestor, uzatvára sa najčastejšie sklenými posuvnými dverami. Aby ste mohli neustále udržiavať kontakt s prírodou a zároveň zabezpečiť cirkuláciu vzduchu aj keď sú dvere zatvorené, celosklenená pergola obvykle využíva na vetranie kvalitné hliníkové okná.

Sklenené pergoly sú moderným a praktickým riešením


Ak chcete vytvoriť pod pergolou útulné prostredie, kde je možné tráviť čas aj za dažďa, stavte na zastrešený variant. Z bežne dostupných materiálov sa najčastejšie využíva sklenená výplň. Ponúka ideálny prienik svetla a pôsobí mimoriadne elegantne. Netreba zabudnúť ani na jeden z najvýraznejších benefitov – vďaka presklenej pergole budete chránení pred nepriaznivým počasím.

Pergoly zastrešené sklom sú nielen dostatočne presvetlené, dodávajú tiež príbytku alebo budove moderný, dizajnový štýl. Tento záhradný prvok dokáže ideálne podčiarknuť koncept záhrady i domu, všetko, čo je potrebné urobiť, je vybrať požadovanú farbu, tvar a úpravu povrchu skla. Pergoly od Sklofix sú najčastejšie buď osadené v kovových rámoch alebo uchytené na tiahlach, zavesené na nosných konzolách či kovových pätkách. Mnohí zákazníci považujú za veľkú výhodu aj to, že spoločnosť s dlhoročnou tradíciou používa pri realizáciách sklenených prístreškov, zimných záhrad či pergol viacvrstvové bezpečnostné sklo. Špeciálna fólia, ktorým je sklo potiahnuté, zabezpečuje, že ostane aj po rozbití vcelku.

Presklené pergoly od SKLOFIX sú moderným a praktickým riešením.

Urobte si z vašej pergoly oázu oddychu!

Aby ste sa cítili pod svojím prístreškom útulne, neváhajte a vyzdobte si ho doplnkami, ktoré mu vdýchnu príjemnú atmosféru. Po ktorých dekoratívnych prvkoch môžete siahnuť? Okrem závesných kvetináčov alebo ozdobných svietidiel sa veľkej obľube tešia aj rôzne zásteny slúžiace ako opora pre popínavé rastliny. Medzi najpopulárnejšie z nich patria popínavý brečtan, vínna réva, plamienok alebo napríklad zimolez. Pretvorte vaše vonkajšie priestranstvo na dokonalú relaxačnú zónu!

Máte už jasnejšiu predstavu o tom, akú pergolu by ste v blízkosti svojho domu videli najradšej? Obráťte sa na nás, pomôžeme vám vybrať si vonkajší prístrešok, ktorý dokonale zapadne do vášho štýlu bývania.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás