Prečo využiť hliníkové okná a dvere v komerčných priestoroch?

Vedeli ste, že hliníkové okná a dvere majú v porovnaní s plastovými variantmi navrch? Hliník je ekologický, teda 100 % recyklovateľný a udržateľný materiál a obľúbený je najmä pre nízku hmotnosť, dlhú životnosť a vynikajúcu odolnosť. Hliníkové okná a dvere nielen zvyšujú hodnotu stavieb, ale takisto sa podieľajú na zvýšení energetickej účinnosti budov. Prečo ich použiť v komerčných priestoroch alebo v priemysle?

Perfektne izoluje aj hliník

Kým v minulosti sme dávali prednosť plastovým oknám pred hliníkovými, dnes je už problém s menej kvalitnou izoláciou hliníkových rámov vyriešený. Výrobcovia okien sa pohrali s výplňou rámov, aby mohli dosahovať vynikajúce tepelnoizolačné i zvukovoizolačné vlastnosti – aby v lete teplo zvonka neprepustili dnu a v zime neprenikol do interiéru chlad zvonka.

Hliníkové dvere a okná sú v porovnaní s plastovými drahšie, avšak za kvalitu sa oplatí priplatiť. Materiál sľubuje dlhoročnú odolnosť, možno ho potiahnuť ľubovoľnou farbou a dokonca mu aj vštepiť dekor dreva. 

Obzvlášť sa hodí moderným stavbám a budovám využívajúcim veľké presklené plochy. Hliníkové rámy okien aj napriek tenšiemu vzhľadu sú schopné udržať i veľkorozmerné ťažké sklenené tabule, čo je ďalšia výhoda. Čím viac okien, tým viac prirodzeného svetla v miestnosti, tým menší dôvod používať umelé osvetlenie.

Obchodné a priemyselné budovy so špecifickými nárokmi

V dobe zvyšujúcich sa nákladov na vykurovanie či vysokých cien elektrickej energie každý podnikateľ oceníriešenia, ktoré mu pomôžu ušetriť. Jedným zo spôsobov je aj využitie hliníkových okien a dverí pre komerčné alebo priemyselné účely.

Montážou hliníkových okien a dverí výrazne znížite prenos tepla z interiéru do exteriéru a naopak, a tak ušetríte na energiách. Markantné je to najmä v prípade väčších budov, ktorých správa je finančne náročnejšia.

Ako sa hovorí, že nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci, v podnikaní to platí dvojnásobne. Tak ako sa neoplatí šetriť na kvalitných zamestnancoch, technike či pracovných pomôckach, tak sa neoplatí šetriť ani pri realizácii stavebných projektov.

Hliníkové okná a dvere sľubujú nielen vysokú trvanlivosť, ale takisto vynikajú svojou odolnosťou. Z pohľadu bezpečnosti sú ideálnym riešením. Hliník je pevný a schopný odolať aj mechanickému nátlaku, napr. zo strany zlodejských živlov.

Ak sa v budove nachádzajú drahé stroje alebo cenné a materiály, kvalitné hliníkové dvere a okná s bezpečnostným systémom ochránia váš majetok. Hliník má dobré protipožiarne vlastnosti a skvelo odoláva hrdzi i akýmkoľvek poveternostným okolnostiam.

Ukazuje sa ako najvhodnejšia povrchová úprava komerčnej či priemyselnej budovy. Hliníkové okná je možné využiť i ako priečky v budovách, čím sa celý priestor opticky zväčší a rozžiari.

Sklenené steny sú obzvlášť moderné v kancelárskych priestoroch, pretože sa podieľajú na sviežom dizajne interiéru. Nech je viera, že sa vaše podnikanie vydarí, spojená s využitím pevných a odolných materiálov, akým hliník nepochybne je.

Prečo si vybrať nás?

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás