Prečo využiť hliníkové okná a dvere v komerčných priestoroch?

Vedeli ste, že hliníkové okná a dvere majú v porovnaní s plastovými variantmi navrch? Hliník je ekologický, teda 100 % recyklovateľný a udržateľný materiál a obľúbený je najmä pre nízku hmotnosť, dlhú životnosť a vynikajúcu odolnosť. Hliníkové okná a dvere nielen zvyšujú hodnotu stavieb, ale takisto sa podieľajú na zvýšení energetickej účinnosti budov. Prečo ich použiť v komerčných priestoroch alebo v priemysle?

Perfektne izoluje aj hliník

Kým v minulosti sme dávali prednosť plastovým oknám pred hliníkovými, dnes je už problém s menej kvalitnou izoláciou hliníkových rámov vyriešený. Výrobcovia okien sa pohrali s výplňou rámov, aby mohli dosahovať vynikajúce tepelnoizolačné i zvukovoizolačné vlastnosti – aby v lete teplo zvonka neprepustili dnu a v zime neprenikol do interiéru chlad zvonka.

Hliníkové dvere a okná sú v porovnaní s plastovými drahšie, avšak za kvalitu sa oplatí priplatiť. Materiál sľubuje dlhoročnú odolnosť, možno ho potiahnuť ľubovoľnou farbou a dokonca mu aj vštepiť dekor dreva. 

Obzvlášť sa hodí moderným stavbám a budovám využívajúcim veľké presklené plochy. Hliníkové rámy okien aj napriek tenšiemu vzhľadu sú schopné udržať i veľkorozmerné ťažké sklenené tabule, čo je ďalšia výhoda. Čím viac okien, tým viac prirodzeného svetla v miestnosti, tým menší dôvod používať umelé osvetlenie.

Obchodné a priemyselné budovy so špecifickými nárokmi

V dobe zvyšujúcich sa nákladov na vykurovanie či vysokých cien elektrickej energie každý podnikateľ oceníriešenia, ktoré mu pomôžu ušetriť. Jedným zo spôsobov je aj využitie hliníkových okien a dverí pre komerčné alebo priemyselné účely.

Montážou hliníkových okien a dverí výrazne znížite prenos tepla z interiéru do exteriéru a naopak, a tak ušetríte na energiách. Markantné je to najmä v prípade väčších budov, ktorých správa je finančne náročnejšia.

Ako sa hovorí, že nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci, v podnikaní to platí dvojnásobne. Tak ako sa neoplatí šetriť na kvalitných zamestnancoch, technike či pracovných pomôckach, tak sa neoplatí šetriť ani pri realizácii stavebných projektov.

Hliníkové okná a dvere sľubujú nielen vysokú trvanlivosť, ale takisto vynikajú svojou odolnosťou. Z pohľadu bezpečnosti sú ideálnym riešením. Hliník je pevný a schopný odolať aj mechanickému nátlaku, napr. zo strany zlodejských živlov.

Ak sa v budove nachádzajú drahé stroje alebo cenné a materiály, kvalitné hliníkové dvere a okná s bezpečnostným systémom ochránia váš majetok. Hliník má dobré protipožiarne vlastnosti a skvelo odoláva hrdzi i akýmkoľvek poveternostným okolnostiam.

Ukazuje sa ako najvhodnejšia povrchová úprava komerčnej či priemyselnej budovy. Hliníkové okná je možné využiť i ako priečky v budovách, čím sa celý priestor opticky zväčší a rozžiari.

Sklenené steny sú obzvlášť moderné v kancelárskych priestoroch, pretože sa podieľajú na sviežom dizajne interiéru. Nech je viera, že sa vaše podnikanie vydarí, spojená s využitím pevných a odolných materiálov, akým hliník nepochybne je.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás