Sezóna zimných záhrad je tu! Prečo po nich všetci tak túžia?

Zimná záhrada

Chcete si počas chladného jesenného rána dopriať prvú kávu alebo šálku čaju v teple domova a pritom sledovať, ako vám dážď klopká na sklo? Idylické momenty, ktoré by chcel zažiť každý. A so zimnou záhradou si ich môžete užívať doslova každý deň!

Nejde však len o idylku, ktorú zimná záhrada ponúka. Ide samozrejme o plno ďalších výhod, ktoré vďaka vďaka zimnej záhrade získate. O aké benefity ide?

Viac priestoru na život

Nielenže máte záhradu ako na dlani, ale vďaka uzavretému priestoru zimnej záhrady získavate predovšetkým väčší priestor pre svoj život a bývanie ako také. Vďaka zimnej záhrade môžete rozšíriť obývaciu izbu alebo vytvoriť pracovňu, je len na vás, kde budete relaxovať a hľadať inšpiráciu. Veľmi obľúbeným riešením je umiestnenie jedálne do zimnej záhrady. Z kuchyne to tak máte pár krokov k jedálenskému stolu, a od neho zase len pár krokov v lete na terasu pri grilovaní. Praktické, čo poviete?

Prírodu máte len na skok

A to ako exteriérovo aj interiérovo. Vďaka zimnej záhrade vám vznikne harmonický priestor, kde môžete pestovať izbové rastliny a predovšetkým sa im tu bude oveľa lepšie dariť ako v interiéri domu. A keď budete mať chuť, stačí niekoľko krokov a ste vo svojej záhrade.

Už žiadne tepelné straty

Hlavnou výhodou zimnej záhrady je vytvorenie „vyrovnávacej zóny“. Realizáciou zimnej záhrady vo svojom dome totiž vytvoríte určité prechodné miesto, ktoré neutralizuje tepelné rozdiely. Pokiaľ je teda v zime vonku mráz, domov sa vám vďaka zimnej záhrade rýchlo neochladzuje, nakoľko je určitou bariérou práve zasklený priestor zimnej záhrady. Naopak v lete vzniká priestor, ktorý prichádzajúci extrémne teplý vzduch neutralizuje. 

Zimná záhrada, presklená s kovovým čiernym rámom od Sklofix

Aké riešenie presklenia zvoliť?

Ak sa rozhodnete pre zimnú záhradu,  môžete si vybrať z niekoľkých variantov zastrešenia priestoru. Jednoduchú sklenenú pergolu, ktorá sa hodí skôr ku vstupom, alebo rôzne typické aj neštandardné riešenia na mieru.

Určite si vyberte odborníkov, ktorí majú s realizáciou presklení a riešení zo skla dlhoročné skúsenosti. Nechajte si poradiť, možnosti sú rôzne a vy si môžete zvoliť variant, ktorý vášmu domu bude vyhovovať. Vznikne Vám priestor, ktorý bude zodpovedať štýlu stavby Vášho domu a stane sa rozšírením vášho domu bez nutnosti riešenia návrhu, ktorý by nekorešpondoval s vaším architektonickým štýlom. A ako sa bude vaša záhrada otvárať? Môžete zvoliť klasické otváracie sklenené dvere alebo posuvný variant. Vyberte si riešenie, ktoré sa vám páči najviac a nechajte ho realizovať odborníkmi. Ušetríte čas, nervy a budete mať istotu, že aj vo vašej vysnívanej zimnej záhrade ste v bezpečí.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás