vieme

HLAVNOU VÝHODOU JE VÝBORNÉ OSVETLENIE PRIESTOROV

Po stáročia je sklo jedným z hlavných stavebných prvkov v architektúre na celom svete. Nejde iba o jeho estetické vlastnosti, ako je čistota. Neustále sa totiž zlepšujú aj parametre, ktoré ovplyvňujú jeho možnosti využitia. Jedným z dôkazov toho, že môže plne nahradiť také materiály, ako je kameň, sú aj sklené fasády. Najviditeľnejšie sú hlavne vo veľkých budovách, kde je ich hlavnou funkciou výborné osvetlenie priestorov. Určite to však nie je jediná funkcia sklenenej fasády.

Pri navrhovaní veľkých zasklených plôch je nutné zohľadniť okrem estetiky a osvetlenia aj tepelné straty, bezpečnosť, akustiku či statiku. Ani to však nie je všetko. Pri každom projekte sú dôležité rôzne parametre, nevynímajúc aj vplyv na životné prostredie.

Obecne je v súčasnosti najviac využívané pri tvorbe sklených fasád izolačné zasklenie. Najčastejšie vo forme dvojskla alebo trojskla. Pričom trojsklo v posledných rokoch začína byť viac používané. Sklené fasády sa tvoria buď montážou veľkoplošných sklených tabúľ priamo do rámov, alebo do vopred pripraveného fasádneho systému.

Sklené fasády nemôžu byť plne funkčné bez protislnečnej ochrany alebo tieniaceho systému. Svetlo prenikajúce sklom je totiž aj zdrojom energie vo forme tepla. Môže ísť o tepelné zisky od 20 % až do 45 %. Samozrejmosťou by malo byť aj hľadisko hlučnosti. Ochrana pred hlukom je tiež jednou z vlastností kvalitného skla. Vnútorné priestory budov, ktoré osvetľujú sklené fasády musia byť dostatočne chránené pred nadmerným hlukom zvonku. Pri najbežnejších dvojsklách ide o elimináciu hluku v hodnote približne 30 dB, čo nie je zanedbateľné číslo. Spolu s vyššou kvalitou materiálu sa aj tento faktor zvyšuje.

 

Sklenená fasáda TP 52

skleneny-fasadny-profil-tp-52---otvaravy-system-cor-70
sklenena-fasada-tp52-vinaren
sklenena-fasada-tp52---dvere-cor2300
sklenena-fasada-tp52
sklenena-fasada-tp-52-detail
sklenena-fasada-tp-52---2-podlazia
sklenena-fasada-tp-52
sklenena-fasada-st-52
sklenena-fasada-so-sklenenym-zabradlim
sklenena-fasada-52
fasada-tp-52---skryte-kridlo-cor-70

Nie je nič nezvyčajné, ak sa na sklené fasády používa bezpečnostné sklo, pretože pri deštrukcii sú jeho vlastnosti vítané. Kdekoľvek hrozí poranenie rozbitým sklom je použitie bezpečnostného skla doslova nutné.

Z hľadiska vplyvu na životné prostredie je najväčšou výhodou využitia skla jeho plná recyklovateľnosť. Takú vlastnosť má len minimum bežne používaných materiálov v stavebníctve. Na druhej strane však prvotná výroba skla zaťažuje najmä atmosféru. Aj tak je však zrejmé, že sa sklo vďaka vývoju bude využívať aj v budúcnosti viac a viac.

prečo

VYBRAŤ NÁS?

kvalita

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

vynesenie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

montaz

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Napíšte nám Zavolajte nám