vieme

HLAVNOU VÝHODOU JE VÝBORNÉ OSVETLENIE PRIESTOROV

Je viac ako jasné, že pokiaľ chceme presvetliť priestory alebo docieliť, aby pôsobili väčšie, treba pri stavte využiť pomoc sklenenej fasády. Vídať ju na komerčných budovách, ale čoraz častejšie aj na stavbách rodinných domov, ktoré sa nachádzajú v krásnom prírodnom prostredí. Samozrejme, i sklenená fasáda sa dá navrhnúť presne podľa potrieb.Obecne je v súčasnosti najviac využívané pri tvorbe sklených fasád izolačné zasklenie. Môže byť číra, ale i farebná, s nepriehľadným sklom či sklom odpudzujúcim slnečné lúče, čo oceníte zvlášť v letných mesiacoch. Sklenené fasády sú v stavebníctve využívané s obľubou, pretože sklo je recyklovateľný materiál, šetrný k životnému prostrediu. Aby ste zo sklenenej fasády mali skutočne radosť, je nutné sa poradiť s odborníkmi o tepelných stratách, statike či akustike. Izolačné dvoj- a trojsklá zabránia úniku tepla i prenikaniu hluku z ulice. Obráťte sa na nás, pomôžeme vám pri návrhu i montáži sklenenej fasády. 

Sklenené fasády nemôžu byť plne funkčné bez protislnečnej ochrany alebo tieniaceho systému. Svetlo prenikajúce sklom je totiž aj zdrojom energie vo forme tepla. Môže ísť o tepelné zisky od 20 % až do 45 %. Samozrejmosťou by malo byť aj hľadisko hlučnosti. Ochrana pred hlukom je tiež jednou z vlastností kvalitného skla. Vnútorné priestory budov, ktoré osvetľujú sklenené fasády musia byť dostatočne chránené pred nadmerným hlukom zvonku. Pri najbežnejších dvojsklách ide o elimináciu hluku v hodnote približne 30 dB, čo nie je zanedbateľné číslo. Spolu s vyššou kvalitou materiálu sa aj tento faktor zvyšuje.

 

Sklenená fasáda TP 52

vyskove-prace-pri-zasklievani-fasadneho-skla-pre-pentu
zasklenie-fasadneho-skla-na-budove-digital-park
fasadne-zasklievanie-za-pomoci-zeriavu-a-manipulatora
zasklievanie-za-pomoci-zeriavu
zasklenie-vykladu-z-fasadneho-skla-vaha-550kg
skleneny-fasadny-profil-tp-52---otvaravy-system-cor-70
sklenena-fasada-tp52-vinaren
sklenena-fasada-tp52---dvere-cor2300
sklenena-fasada-tp52
sklenena-fasada-tp-52-detail
sklenena-fasada-tp-52---2-podlazia
sklenena-fasada-tp-52
sklenena-fasada-st-52
sklenena-fasada-so-sklenenym-zabradlim
sklenena-fasada-52
fasada-tp-52---skryte-kridlo-cor-70

Nie je nič nezvyčajné, ak sa na sklenené fasády používa bezpečnostné sklo, pretože pri deštrukcii sú jeho vlastnosti vítané. Kdekoľvek hrozí poranenie rozbitým sklom je použitie bezpečnostného skla doslova nutné.

Z hľadiska vplyvu na životné prostredie je najväčšou výhodou využitia skla jeho plná recyklovateľnosť. Takú vlastnosť má len minimum bežne používaných materiálov v stavebníctve. Na druhej strane však prvotná výroba skla zaťažuje najmä atmosféru. Aj tak je však zrejmé, že sa sklo vďaka vývoju bude využívať aj v budúcnosti viac a viac.

prečo

VYBRAŤ NÁS?

kvalita

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

vynesenie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

montaz

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Napíšte nám Zavolajte nám