Sklenené dvere – priehľadné, matné, farebné – ktoré sú tie pravé pre vás?

Rozhodli ste sa pre sklenené dvere? Skvelá voľba, čaká vás ďalší krok – vybrať ich konkrétnu podobu. Najdôležitejšie je si odpovedať na tri nasledujúce otázky, ktoré sú pri výbere sklenených dverí kľúčové.

Aký typ dverí zvoliť?

Výber typu sklenených dverí závisí od priestorových možností interiéru a od vášho vkusu. Existuje viacero variantov, z ktorých si môžete zvoliť ten najvhodnejší. Sklenené posuvné dvere majú najmenšie nároky na miesto. Dajú sa zasunúť za stenu aj do steny – v tomto prípade sa využíva stavebné puzdro alebo „falošné“ puzdro. Posuvné otočné dvere sú na priestor náročnejšie a musíte počítať s miestom pre otvorenie na jednu stranu. Ostatné rozdiely medzi verziami sú otázkou dizajnových preferencií.

Farebné zelené dvere vhodné aj do kúpeľní od sklofix.sk

Aké sklo zvoliť?                                                       

Záleží len a len na vás. Výber typu skla závisí od umiestnenia dverí a požadovanej transparentnosti. Kým niekomu vyhovuje číre sklo, iný preferuje farbu. Ide vám len o „odhlučnenie“ alebo rozdelenie miestností? Ak potrebujete oddeliť napríklad kuchynský kút od obývacej izby, môžete si vybrať typ dverí s čírym sklom. Pre oživenie sa používajú rôzne farby, matné alebo pieskované dekory. Ak chcete priestor „zatieniť“, čiastočne sa vám to podarí pieskovaným dekorom, ktorý vám pomôže aj oživiť interiér a môže slúžiť aj ako vkusná dekorácia izby. Ak chcete docieliť súkromie, najvhodnejším variantom sú mliečne alebo matné klasické alebo farebné sklá.

Priehľadné sklenené dvere

Farba alebo nie?

Ak máte domácnosť zariadenú minimalisticky, môžete zvoliť aj výraznejší odtieň a kontrast, ktorý podčiarkne samotný priestor a nechá vyniknúť detaily. Skvelo ukáže napríklad červená alebo sivá, prípadne čierna. Do vidieckych domácností je dobré voliť číre sklo alebo pastelové odtiene, ktoré na seba až tak neupozorňujú a ladia so zvyškom priestoru. Klasický interiér si žiada odtieň – výrazný alebo jemný. Rozhodli ste sa pre sklenené dvere do kúpeľne? Vyberte si matný typ, v detskej izbe môžete staviť aj na veselé farby – zelenú, modrú alebo žltú či oranžovú. Hľadáte inšpiráciu? Neváhajte a poraďte sa s našimi odborníkmi, ponúkame sklá a dekory, z ktorých si vyberie každý.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás