Staviate zimnú záhradu? Vyberte materiál konštrukcie múdro

Zimná záhrada je útulné miesto s nezameniteľnou atmosférou vhodné na celoročné využívanie. Môžete ju pretvoriť na útulnú obývaciu izbu, osobné fitness centrum či herňu pre deti. Zasklené terasy ponúkajú širokú škálu možností, ak sú navrhnuté a postavené múdro.

Stavba zimnej záhrady

Skôr ako sa pustíte do plánovania zimnej záhrady, overte si, či potrebujete na realizáciu stavebné povolenie. Povinnosť ohlásiť stavbu vzniká, ak bude zastavaná prízemná plocha zimnej záhrady menšia ako 25 štvorcových metrov a jej výška menšia ako 5 metrov. Pri ploche nad 25 metrov štvorcových potrebujete stavebné povolenie.

Zimné záhrady a presklené prístrešky sú obľúbeným riešením zastrešenia aj pre komerčné účely – nájdete ich ako zastávky, prístrešky nad vstupné dvere a pod.

Posuvný systém HST portál predstavuje obľúbené konštrukčné riešenie, ktoré prepája dizajn, kvalitu a cenu.

Konštrukcia zimnej záhrady

Charakteristickým znakom zimných záhrad a zasklených terás sú veľké presklené plochy. Aby konštrukcia uniesla váhu sklenených tabúľ, musí byť vyrobená z dostatočne pevného materiálu. Taktiež by mala odolať rôznym poveternostným podmienkam a udržať si stabilitu za každého počasia.

 

Na konštrukciu zimnej terasy odporúčame kvalitné hliníkové systémy, ktoré sú extra pevné a trvácne. Tento materiál zároveň nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Hliníkové systémy vyrábame v našej vlastnej výrobe. Alternatívou k hliníkovým profilom sú plastové profily s kovovou výstužou.

Na zimné terasy a záhrady používame viacvrstvové bezpečnostné sklo odolné voči nárazom. Tento typ skla je mimoriadne pevný. Vďaka špeciálnej fólii sa minimalizuje riziko poranenia aj v prípade rozbitia. Bezpečnostné sklo máte na výber v rôznych farbách a povrchových úpravách.

Vykurovaná zimná záhrada od sklenárstva Sklofix s čiernym kovovým rámom.

Tepelná a zvuková izolácia

Aby ste si mohli naplno vychutnať čas strávený v zimnej záhrade, potrebujete mať istotu tepelného komfortu. Preto pre vás navrhujeme zimné terasy a záhrady tak, aby sme minimalizovali akékoľvek tepelné straty. Sklo má aj vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti – prílišného hluku z ulice či od susedov sa teda v zimnej záhrade báť nemusíte.

Informujte sa o možnostiach hliníkových systémov na mieru v predajniach sklenárstva Sklofix v Bratislave, Pezinku či Trnave alebo online cez kontaktný formulár.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás