Zimná záhrada či sklenený prístrešok ako miesto na život

Ako jeseň klope na dvere, tak prichádza čas na zazimovanie niektorých teplomilných rastlín zo záhrad a vonkajších terás do priestorov s vhodnou teplotou a primeranou vlhkosťou vzduchu. A čo lepšie by sme pre našu zeleň mohli pred zimou urobiť, ak nie ubytovať ju na pár chladných mesiacov do zimnej záhrady, či tie otužilejšie kúsky do sklenených prístreškov našich terás?

Zimné záhrady a sklenené prístrešky ako domov pre rastliny v zime

Aj keď klimatické podmienky v našich končinách sú vďaka miernemu pásmu, v ktorom naša krajina leží, pomerne teplé, mnoho rastlín tropického pôvodu napriek tomu potrebuje v zime vyrovnané a plusové teploty. Pre väčšinu z nich je tak zimná záhrada alebo sklenený prístrešok ideálnym miestom, kde môžu prečkať chladné a premenlivé počasie od neskorej jesene až po chladné jarné dni. Veľkou výhodou týchto presklených priestorov je tiež dostatok svetla, ktoré hlavne počas krátkych dní v týchto mesiacoch rastliny pre život potrebujú. Navyše možnosť zasklenia akéhokoľvek priestoru dáva možnosť vybudovať zimnú záhradu či sklenený prístrešok nielen na terasách pri rodinných domoch, ale aj na balkónoch či rôznych obchodných miestach.

Terasa, sklenený prístrešok či zimná záhrada pre dokonalý relax

Pohodu počas chladnejších jesenných či jarných dní však uvítajú nielen rastliny, ale s obľubou si vychutnávame tento komfort aj my. Práve sklenené prístrešky či zimné záhrady sú tým miestom, kam sa uchyľujeme pred dažďom či silným vetrom. Viacvrstvové bezpečnostné sklo nás tak ochráni nielen pred možným úrazom pri rozbití, ale zabezpečí nám aj príjemnú tepelnú pohodu vo chvíľach odpočinku či posedení s rodinou. Práve zasklená terasa je priestor, ktorý nás spája s okolitým svetom, záhradou a prírodou, ale zároveň nám poskytuje útulnosť interiéru a chráni nás pred nepriazňou počasia. Toto unikátne spojenie exteriéru s interiérom zabezpečujú veľké presklené plochy, ktoré sú elegantne vsadené do kovových rámov a vďaka rôznym tvarom a farebným prevedeniam sa dokonale prispôsobia každej stavbe či konceptu záhrady.

Sklo, aj keď pôsobí na oko chladne, dokáže vytvoriť dokonalú estetickú a dizajnovú kulisu, ale ako stavebný prvok aj príjemný priestor na oddych či útočisko pred chladným zimným počasím. Zimné záhrady a sklenené prístrešky sa práve vďaka nemu tešia stále väčšej popularite.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás