žena s ryšavými vlasmi otvára balkónové dvere

Zlaďte okná a dvere vďaka hliníku – všetko pod jednou strechou

Hliníkové okná a dvere predstavujú skvelú voľbu pre domy aj byty. Hliník je 100 % recyklovateľný materiál s nízkou hmotnosťou, ktorý spoľahlivo odolá všetkým poveternostným podmienkam. Okná a dvere z hliníka a kvalitného skla sú teda nielen moderné a dizajnové, ale aj vysoko funkčné a odolné riešenie.

3 dôvody, prečo zvoliť hliníkové okná a dvere

  • Majú vynikajúce tepelnoizolačné, zvukovo izolačné a protipožiarne vlastnosti.
  • Zvyšujú energetickú účinnosť domácnosti.
  • Majú dlhú životnosť a odolajú aj mechanickému tlaku. 

Hoci je hliník v porovnaní s plastom o niečo drahší, investícia do kvalitných hliníkových okien a dverí sa vám vráti v podobe dlhej životnosti bez straty kvality, minimálnej potrebe údržby a energetickej úspore. Správne zvolené dvere a okná v zime zabránia zbytočnému úniku tepla, v lete ho naopak nepustia do interiéru. Obľúbené riešenie na prepojenie terasy s obývačkou predstavujú posuvné sklenené dvere.

žena s ryšavými vlasmi otvára balkónové dvere

Hliníkové okná a dvere – široká ponuka, z ktorej si vyberiete

Každý interiér si zaslúži dizajnové a praktické riešenie dverí a okien. Budete ich používať denne, preto by ste ich výberu mali venovať dostatok pozornosti – ak si vyberiete kvalitné okná a dvere, budete mať počas nasledujúcich rokov o starosť menej. Pri výbere sa zamerajte na materiálové a dizajnové prevedenie aj systém otvárania.

Zlaďte okná s dverami a fasádou. Hliníkové rámy máme dostupné v mnohých farebných variantoch – od obľúbenej antracitovej cez rôzne odtiene šedej až po menej netradičné farebné odtiene hliníka ako červená či biela. Hliníkový rám môže byť dokonca aj s imitáciou dekoru dreva.

otvorené hliníkové dvere  s čiernym rámom v apartmáne

V našej ponuke nájdete klasické krídlové dvere, praktické posuvné dvere aj originálny zalamovací systém Bi-fold. Tento systém dverí je obzvlášť vhodný do väčších priestorov. Univerzálne a vyhľadávané riešenie prechodu z obývačky na terasu predstavujú posuvné dvere. Ako vstupné dvere odporúčame hliníkové krídlové dvere s bezpečnostnými prvkami.

Z okenných systémov odporúčame COR 70 industrial – tento univerzálny a ekonomický systém pántového okna spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Ponúkame vám profesionálne služby a poradenstvo pri výbere vašich nových okien a dverí. Obráťte sa na nás – naše pobočky nájdete v Bratislave, Pezinku a Trnave.

Hliníkové okná a dvere v administratívnej budove s tmavým rámom

Hrúbka skla určuje tepelnú aj akustickú kapacitu

Sklo tvorí podstatnú časť výplne okien aj dverí, preto práve tento materiál zodpovedá vo veľkej miere za tepelné a akustické vlastnosti celého systému. Na výber máte rôzne typy skla podľa hrúbky alebo so špeciálnou úpravou – bezpečnostné, protipožiarne či izolačné sklo. Vybrať si môžete aj povrchovú úpravu alebo rôzne farebné varianty sklenených plôch.

Na vchodové a balkónové dvere sklenené dvere odporúčame inštalovať bezpečnostné sklo s vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu.

Hliníkové okná a dvere – výroba na mieru

Nerobte kompromisy, prispôsobte okná a dvere vašim predstavám a možnostiam priestoru. Po zameraní prebieha výroba okien a dverí v našej vlastnej výrobe. Hliníkové systémy pripravuje kompletne celé – od rezania cez lisovanie a frézovanie až po zasklenie, všetko pod jednou strechou.

Ku každej objednávke pristupujeme s dôrazom na detail a kvalitu materiálov, výroby aj montáže.

Prečo si vybrať nás?

20% ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20% zľavu na kovanie

NAKUPUJETE PRIAMO OD VÝROBCU

Preto máte istotu najnižších cien v okolí

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás