Zrkadlo je dôležitý prvok interiéru: Správne zvolený typ dokáže v priestore zázraky!

Kúpeľňa Obývačka

Viete, že zrkadlá sa používali už v stredoveku? Dnes je 21. storočie a bez zrkadiel si nevieme predstaviť svoj život. Nájdeme ich v každej domácnosti, v bytovom dizajne prežívajú už niekoľko rokov doslova boom. Oživte zrkadlom aj vašu domácnosť!

Zrkadlo potrebujeme každý deň. V kúpeľni je nevyhnutné pri našej rannej hygiene, v predsieni sa pohľadom doň lúčime s domovom a vyrážame do každodenného kolotoča povinností. Ruku na srdce, vedeli by ste si bez zrkadla predstaviť svoj život? V dnešnej dobe už asi sotva.

„Nafúknite“ miestnosti

S čím všetkým nám zrkadlá dokážu pomôcť? Dokážu toho naozaj veľa! Opticky zväčšujú miestnosti – napríklad ak máte tmavú alebo malú miestnosť, zrkadlo vám veľmi pomôže. Skúste ho umiestniť v obývačke naproti oknu. Nielen, že miestnosť krásne presvetlí, ale kus vonkajšieho sveta či prírody si vnesiete aj domov. Zrkadlo vám urobí veľkú službu, aj keď v miestnosti žiadne okno nie je. Môžete ho napríklad umiestniť aj nad sedačku, zvoľte však dlhší typ, bude vyzerať efektnejšie. Prípadne zrkadlo zaveste medzi dva obrazy alebo zvážte vytvorenie pôsobivej zrkadlovej steny – tá sa teší veľkej obľube už dlhší čas. Zrkadlá môžete tiež zakomponovať do obrazovej koláže alebo ich len tak oprieť na poličku. Je veľa spôsobov kam zrkadlo umiestniť tak, aby ste z neho získali čo najviac. Môže byť krásny dekoratívny prvok, dokáže udávať štýl miestnosti a môže byť aj takzvaným „focal pointom“ –  predmetom, na ktorý sa váš pohľad zameria pri vstupe do miestnosti ako prvý. Urobte z neho šperk vášho domova. Dokonalú súhru všetkých elementov vytvoríte zrkadlom na mieru. Dôvod je jednoduchý – nemusíte robiť žiadne kompromisy, meniť prvky v priestore ani uvažovať nad preusporiadaním zariadenia. Sklofix vám dokáže zhotoviť akékoľvek atypické zrkadlo na mieru vášmu bývaniu.

zrkadlo na mieru sklofix

Zrkadlo nesmie chýbať v kúpeľni

Zrkadlo osvieži každý priestor, preto je ťažké predstaviť si bez neho takú miestnosť akou je kúpeľňa. Na jednej strane je zrkadlo nevyhnutnosťou pri každodenných kozmetických procedúrach, na druhej strane má veľkú dekoratívnu hodnotu, rozžiari kúpeľňu a dodá jej pocit väčšieho rozmeru. V závislosti od veľkosti kúpeľne a potrieb členov domácnosti by ste mali zvoliť viacero modelov. Aké zrkadlo do kúpeľne je najlepšou voľbou a na čo pri jeho výbere myslieť? Podľa interiérových dizajnérov by zrkadlo nemalo byť užšie ako 30 cm, minimálna odporúčaná šírka je aspoň 50 cm. Menšie veľkosti budú dobre fungovať v kúpeľniach s dvoma umývadlami a dvoma zrkadlami. Výška zrkadla by nemala byť menšia ako 50 cm a okrúhle zrkadlo do kúpeľne by malo mať priemer najmenej 40 cm. Avšak, ak sa rozhodnete mať to u vás doma inak, nič sa, samozrejme, nedeje – je to na vás!

zrkadlo na stenu sklofix

Mnoho tvarov a štýlov

Existuje mnoho tvarov a druhov zrkadiel v rôznych štýloch, je len na vás, či zvolíte bez rámu alebo s rámom, okrúhle, štvorcové, obdĺžnikové alebo vo vami želanom netradičnom tvare. Ak vyberiete model, ktorý veľkosťou a štýlom ladí s interiérom, získate štýlovú a funkčnú dekoráciu. V prípade, že  chcete niečo naozaj špeciálne a originálne, nechajte si poradiť od nás. Radi vám pomôžeme s výberom i samotným zameraním a realizovaním vašich predstáv.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás