Navrhneme vám dizajnové a funkčné riešenie na mieru.

Dizajn zimnej záhrady: preferujete teplé hnedé tóny, alebo skôr moderné odtiene sivej? U nás si vyberiete

Výroba

Zimná záhrada má byť oázou pokoja, preto netreba podceniť výber farieb. Mali by odrážať vašu osobnosť. Možno vás lákajú teplé hnedé tóny, ktoré evokujú útulnosť a rodinnú atmosféru či naopak studená sivá, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou moderného i futuristického dizajnu. Sklofix vám pomôže pretvoriť vaše predstavy na realitu.

Zimná záhrada v rodinnom dome s posuvnými dverami, ktorá má čierny hliníkový rám. Vyrobená sklenárstvom Sklofix

Prečo sú zimné záhrady tak populárne?

Ľudia si menia terasy na zimné záhrady hlavne pre rozšírenie obytného priestoru. Vďaka tepelnej izolácii si môžu vychutnávať prírodu po celý rok. Zimná záhrada však nemusí plniť len funkciu druhej obývačky. 

Aký dizajn zimnej záhrady zvoliť? Môžete si v nej vytvoriť domácu posilňovňu, kanceláriu, pracovňu, herňu, pestovateľský kútik či meditačnú miestnosť. Všetko závisí od potrieb celej rodiny a ich záľub. Nájdete tu úkryt pred nepriazňou počasia a idylické miesto na relax. 

Teplá hnedá nesmie chýbať v útulnom hniezde

Páči sa vám relaxovať v priestore plnom zelene, s mäkkými sedačkami, kobercami, macramé dekoráciami a svetielkami? S útulnousťou sa spájajú teplé hnedé farby. 

Predstavte si, že je vonku pod mrakom a každú chvíľu sa schyľuje k búrke, no vy sa uvelebíte v pohodlnom kresle v zimnej terase. Zemité farby ako béžová, teplá oriešková alebo čokoládová v kombinácii s drevom alebo kameňom spolu veľmi dobre fungujú. Na prvý pohľad i pocitovo. Každý vstup do zimnej záhrady bude pre vás ako hrejivá náruč.

Čo poviete na tento dizajn? 👇

Zimná záhrada rodinného domu s dreveným rámom, teplé odtiene tehál zútulnia váš domov.

Moderné odtiene sivej majú futuristický nádych

Nie každý túži po zimnej záhrade ako z rozprávky. Ak máte radi moderný a minimalistický dizajn s nádychom futurizmu, voľte sivú. Bledá šedá dodáva priestoru sviežosť a antracitová zachádza až do priemyselného vzhľadu. 

Sivé farby v zimnej záhrade vytvárajú dokonalé plátno pre akcentovanie s farebnými doplnkami alebo zelenými rastlinami. Nepýta si nič navyše. Obvykle ju volia praktickí ľudia, ktorí si nepotrpia na množstvo dekorácií a všemožných doplnkov na zútulnenie. Ako napríklad tu 👇

Zimná záhrada v novostavbe s výhľadom do záhrady od Sklofix.

Sú lepšie farby z teplej alebo studenej palety?

Voľba farby by mala odrážať váš štýl a to, ako plánujete zimnú záhradu využívať. Posilňovni či kancelárii svedčia studené odtiene. Ak milujete moderný dizajn, čistotu a minimalizmus, kovové prvky so sklom budú presne pre vás. Hrejivé farby sa zas hodia do jedálne, oddychového kútika, herne či meditačnej miestnosti.

Dobrou správou je, že či už si vyberiete hnedú alebo sivú zimnú záhradu, môžete sa ľubovoľne vyhrať s jej dizajnom. Ak vás omrzí ako pracovňa, jednoducho ju zmeníte na oddychový priestor s čitateľským kútikom. 

Najdôležitejšie je, aby vaša zimná záhrada odrážala váš osobný štýl a bola miestom, kde sa budete cítiť šťastne a komfortne. Nebojte sa experimentovať s farbami a materiálmi, iba tak nájdete dokonalú kombináciu. Zasklené terasy sú veľmi obľúbené vďaka svojej prispôsobiteľnosti. 

Nevýkurená sklenené zimná záhrada dostavaná k rodinnému domu od Sklofix.

Sklenárstvo a jeho úloha pri tvorbe zimných záhrad a terás

Pamätajte, že za dokonalou zimnou záhradou stojí majstrovská práca sklenárstva. Vďaka pokročilým technológiám dnes môžeme stavať zimné záhrady, ktoré sú nielen pekné na pohľad, ale sú aj dennodenne využiteľné. 

Tie z našej výroby odolávajú zmenám počasia, majú perfektnú izoláciu a zákazníci sa v nich cítia príjemne, či je leto alebo zima. Dvojité alebo trojité zasklenie sa postará o vaše pohodlie.  Ak potrebujete poradiť s dizajnom vysnívanej zimnej záhrady, vyplňte náš kontaktný formulár a radi si vezmeme do parády jej realizáciu od A po Z. A pokiaľ sa chcete o možnostiach zimných záhrad dozvedieť viac, kliknite sem.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás