Kuchynské zásteny zo skla podľa vašich predstáv

Kuchyňa

Zariaďovať novú či zrekonštruovanú kuchyňu mnohým spôsobuje triašku. V tom dobrom zmysle slova. Veď kuchyňa je centrum rodinného života, tu sa deje skutočná mágia a rodina sa stretáva za spoločným stolom pri výbornom jedle a rozhovore. Nenechajte preto na náhodu ani výber kuchynskej zásteny a rozhodnite sa pre modernú zástenu zo skla, s ktorou nebudete mať žiadne starosti.

Sklenená kuchynská zástena by mala byť z kaleného skla

Tiež máte v pláne kuchyňu neprerábať aspoň ďalších 20 rokov? V tom prípade hľadajte materiály, ktoré vydržia striedanie nízkej a vysokej teploty či útoky vlhkosti. Ako najvhodnejšie sklo na kuchynské zásteny sa preto ukazuje kalené sklo, ktoré sa nezľakne ani vysokej teploty pri varnej doske, ani častej údržby. Farebnosť a kvalita takejto sklenenej zásteny vás bude ohurovať celé roky.

Ak však momentálne na extra kvalitu vaše úspory nesiahajú, nič sa nedeje. Cenovo dostupenejšie nekalené sklo Lacobel môžete použiť aspoň na miesta, kde netreba robiť výrezy pre zásuvky a vypínače a kde sklo nebude vystavené vysokým teplotám. Drobným nedostatkom je i skromnejšia paleta farieb, v ktorých sa dá sklo zhotoviť. Ďalší príklad nekaleného skla je aj sklo Optiwhite (extra číre sklo, 4 – 6 mm), to sa ale dá za príplatok tepelne upraviť, a potom sa už môžete tešiť z jeho vysokej odolnosti. Kuchynská zástena zo skla Optiwhite môže byť potlačená rôznymi motívmi, fotografiami i farbami a užijete si jej prirodzený vzhľad dlhé roky.

Ako „zafarbiť“ sklenenú zástenu

Aj pri premýšľaní o dizajne sklenenej kuchynskej zásteny by ste mali brať do úvahy kvalitu spracovania skla. Dostupnejšie je sklo, na ktoré sa nalepuje graficky potlačená fólia, to vám ale negarantuje farebnú stálosť zásteny či to, že sa potlač vplyvom času a vlhkosti neznehodnotí (napr. vznik vzduchových bublín). Oveľa praktickejšie je siahnuť po technike UV potlače, kde sa farby či motívy na sklo nanášajú prostredníctvom UV žiarenia, ktorému trvácnosť nemôžeme odoprieť. Takto potlačené sklo len tak nezničíte!

Dajte si aj vy vypracovať sklenenú kuchynskú zástenu na mieru a tešte sa z jej jednoduchej údržby, hygienickosti (žiadne škáry, žiadne baktérie v nich) a odolnosti. Sklenenou zástenou na mieru vyjadríte svoju osobnosť a dodáte kuchyni presne to čaro, o akom ste vždy snívali. Jednoducho – ak ste v kuchyni večne, tak nech sa v nej aj cítite ako ryba vo vode.

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás