Biele umývadlo so zlatým kohútikom a zrkadlom s čiernym rámom

Nová kúpeľňa: Inšpirujte sa trendmi v dizajne kúpeľní na rok 2024

Kúpeľňa

Viac prirodzeného svetla, viac luxusného štýlu, viac udržateľných riešení. Tak ako každý rok, aj rok 2024 prináša inovatívne trendy v dizajne kúpeľní. Ak zariaďujete alebo plánujete rekonštrukciu kúpeľne, inšpirujte sa 5 tipmi pre vytvorenie modernej kúpeľne.

1. Veľkoformátové obklady na steny

Kachličky sú obľúbený obkladový materiál. Sú praktické a univerzálne. V roku 2024 však budú vládnuť svetu kúpeľní naozaj veľké kachličky. Veľkoformátová dlažba s rozmerom dlaždice minimálne 80 x 80 centimetrov pôsobí už na prvý pohľad veľmi elegantne. Veľká plocha dlaždíc zároveň umožňuje použiť menej škárovacej hmoty, čo prispieva k jednoduchšej údržbe.

Veľkoformátové kachličky na stenu v kúpeľni v bielej farbe.

 

2. Luxus v kúpeľni

Doba je rýchla a kúpeľňa je dokonalé miesto na oddych. Luxusne pôsobiaca kúpeľňa ešte o niečo viac. Využite nadčasové a prémiové materiály, aby ste do kúpeľne vniesli eleganciu. Obklad z kameňa, sklenená stena, veľké zrkadlá so zlatým rámom, efektné osvetlenie a dekorácie – tieto prvky premenia klasickú kúpeľňu na luxusnú. Ak máte samostatnú kúpeľňu vedľa spálne, odddeľte ju sklenenou stenou. Sklo je veľmi variabilné, prispôsobí sa rôznym dizajnovým štýlom.

tmavá kúpelňa so sklenenými dverami na sprchovom kúte

 

3. Biodynamické osvetlenie

Svetlá do domácnosti si väčšinou volíme podľa farby, intenzity a spotreby. Svietia rovnako kedykoľvek počas dňa. Biodynamické osvetlenie je iné – reflektuje prirodzený biorytmus nášho tela. Prispôsobuje sa farbou a intenzitou rôznym fázam dňa.

V kúpeľni s biodynamickým svetlom je kľúčové využiť prirodzené svetlo na maximum. Pomôžu vám s tým zrkadlá, ktoré odrazia svetlo do priestoru, alebo sklenené steny, vďaka ktorým prenikne denné svetlo do každého kúska kúpeľne. Sklenená stena do sprchy prepája eleganciu s funkčnosťou. Informujte sa v našich predajniach o možnosti realizácie vo vašej kúpeľni.

kúpeľňa v prírodnom dizajne s vaňou v strede a so sprchovým kútom v ľavom rohu

 

4. Vertikálne uloženie obkladu

Najčastejšie používané rozloženie dlaždíc je horizontálne. Trendy roku 2024 prinášajú zmenu. Ak chcete mať modernú a originálnu kúpeľňu, umiestnite kachličky vertikálne. Pre tento typ pokládky sú ideálne dlhé a úzke dlaždice.

vertikálne uložené biele dlaždice v presvetlenej kúpeľni

 

5. Udržateľnosť je „in“ každý rok

Bytoví dizajnéri kladú udržateľnosť aj v roku 2024 na popredné priečky. V dizajne kúpeľní dominujú moderné riešenia zamerané na šetrenie vody a energie aj využívanie ekologických materiálov. 

Medzi takéto materiály patrí aj sklo. Je recyklovateľné, veľmi pevné a nenáročné na údržbu. Do kúpeľne ho môžete umiestniť v rôznych podobách – ako sklenenú stenu do sprchy alebo k vani, ako sklenenú priečku oddeľujúcu kúpeľňu od spálne alebo ako zrkadlo.

ekologické materiály v moderne zariadenej kúpeľni

 

Sprchový kút alebo vaňa?

Hoci sa trendy v dizajne kúpeľní každý rok menia, otázka, či zvoliť do kúpeľne vaňu alebo sprchový kút je vždy aktuálna. Každé z týchto riešení ponúka nezameniteľné výhody aj niekoľko nevýhod. Zvoľte si podľa priestorových možností alebo osobných preferencií. Nech už sa rozhodnete pre jedno či druhé, zvyšok kúpeľne pred vodou efektívne ochráni sklenená stena.

 

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás