Poznáte rozdiel medzi klasickým a bezpečnostným sklom?

Bezpečnostné sklá

Ako prvá vám určite napadne oveľa väčšia odolnosť bezpečnostného skla. V čom ešte sa ale bezpečnostné sklo líši od toho klasického?

Ako sa správajú pri rozbití

Každý z nás bol už určite niekedy pri tom, keď sa rozbil sklenený tanier, okno alebo sklenená výplň na dverách. Hoci sme sa možno zasmiali, že črepiny prinášajú šťastie, a aha, ako ich je veľa, o pár sekúnd, keď bolo treba sklo upratať, nám do smiechu nebolo. Prečo? Sklo bolo jednoducho všade. Báli sme sa hocikam stúpiť, aby sa nám nezabodlo do nohy. Také črepiny skla vedia skutočne odstreliť na niekoľko svetových strán, neostane z nich kôpka na presne stanovenom mieste. Keď sa rozbije bežné sklo, v kôpke črepín objavíte veľké i malé kúsky, a väčšinou sú všetky hranaté a poriadne ostré. Upratať ten neporiadok dá poriadne zabrať už len preto, že si dávame pozor, aby sme sa neporezali. Bezpečnostné sklo má teda oproti tomu klasickému navrch. Ak sa rozbije, ostáva alebo pekne pokope, alebo sa roztriešti na menej nebezpečné zaoblené úlomky. Preto sa s obľubou dáva ako výplň do dverí, okien, na zábradlia i balkóny.

Rôzne druhy bezpečnostného skla

Pri rozhodovaní sa o type bezpečnostného skla môžete zvažovať cenu, dizajn i správanie bezpečnostného skla. Lepené sklo má napríklad vyššiu hmotnosť, ale je cenovo výhodnejšie. Po rozbití sa rozpadá na zaoblené úlomky. Vrstvené sklo je zasa vyrobené z viacerých skiel a bezpečnostnej fólie, teda je také pevné, že nemusí byť ničím podopreté – ideálne riešenie na podlahy a schodiská v nákupných centrách. Kalené bezpečnostné sklo je potiahnuté špeciálnou fóliou, vďaka ktorej drží pekne pokope aj po rozbití. Najčastejšie sa používa na balkóny, zábradlia či sprchovacie kúty. Ďalším variantom bezpečnostných skiel je tzv. drôtenka. Určite ste sa s ním už stretli napr. na dverách vo vašom paneláku. Sklo samo osebe nie je priveľmi pevné, avšak jeho rozpadnutiu bráni drôtená vrstva v jeho vnútri. Tak sa stane, že aj keď vo dverách často končia všetky detské góly, sklo drží pekne pokope. A ak by ten nápor po dlhšej dobe náhodou nevydržalo, vašim deťom úraz nehrozí.

Na skle nešetrite

Pri výbere vhodného druhu skla sa šetriť nevypláca. Keďže sklo je chúlostivý materiál, ale láka nás svojou nadčasovosťou, modernosťou či schopnosťou rozžiariť náš interiér prirodzeným svetlom, zaslúžime si užívať jeho dizajn bezpečne. Strachovať sa, či sa to zábradlie nezlomí alebo sklo na dverách nerozbije prievan, nám na dobrom pocite z bývania nepridá. Klasické sklo teda voľte na miesta, kde nebude namáhané alebo kde nehrozí nijaká nehoda, a to bezpečnostné všade tam, kde potrebujete cítiť istotu

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás