Rozlúčte sa s plastovým sprchovým kútom: Na sklo si pleseň netrúfne

Výroba Kúpeľňa

To, že človek prespí až tretinu svojho života, vie azda každý. Vedeli ste však, že pomerne veľa času strávite aj v kúpeľni? Napríklad muži v tejto miestnosti strávia približne 855 dní svojho života. Zaujímavosťou však je, že ženám to trvá menej. Konkrétne je to 770 dní.

Či ste žena, či ste muž, čísla vyššie poukazujú na to, že kúpeľňa je dôležitou súčasťou života každého z nás. Čas strávený v nej sa dá však výrazne skrátiť pomocou sprchových kútov. Tie so sebou prinášajú mnoho výhod.

Jednou z tých najväčších je schopnosť šetrenia miesta. Kým vaňa zaberá viac priestoru, sprchový kút vyžaduje relatívne malú plochu. Vyhľadávajú ich najmä ľudia s menšími kúpeľňami, v ktorých je dôležité využiť dostupný priestor čo najpraktickejšie.

Ďalšou výhodou je, samozrejme, fakt, že sprchovanie sa v kúte je v porovnaní s tým vo vani ekologickejšie. Vyžaduje totiž menej vody, čo oceníte predovšetkým pri ročnom zúčtovaní.

Moderná kúpeľňa so sprchovacím kútom

Aký kút si vybrať?

Možností je niekoľko. Veľmi populárne sú plastové sprchové kúty, ktoré sú cenovo dostupné. Prichádzajú však s viacerými nevýhodami. Pozor je potrebné dávať na ich náchylnosť k plesniam a tvorbe neestetických škvŕn. 

Ak zvažujete rekonštrukciu kúpeľne, upriamte svoju pozornosť na sklo, ktoré má hladký povrch, čo neumožňuje plesniam a nečistotám usadiť sa a ďalej sa rozmnožovať. Sklenené sprchové kúty sú jednoduchšie na údržbu a hygienickejšie. Tento materiál zároveň zmení priestor na nepoznanie. Prinesie doň totiž sofistikovaný a elegantný vzhľad a vizuálne zväčší kúpeľňu.

Sklo, z ktorých sú tieto sprchové kúty vyrobené, je tvrdé a odolné voči poškriabaniu. Nemusíte sa tak obávať, že bude potrebný častý servis alebo výmena. Ak viete, ako sa správne o tento kút starať, vydrží vám dlhé roky bez toho, aby stratil na kvalite a funkčnosti.

Fantázii sa medze nekladú

V prípade, že disponujete veľkou kúpeľňou, no o vani nechcete ani počuť, nezúfajte. Tak ako vane, aj sprchové kúty prichádzajú v rôznych veľkostiach, tvaroch a dizajnoch. Vy si tak môžete zvoliť ten, ktorý bude vašim potrebám vyhovovať najviac.

Ak priestoru na rozdávanie nemáte, pomôcť vám môžu posuvné dvere so sklom. Tradičné dvere môžu zaberať dosť miesta tým, že sa vo väčšine prípadov otvárajú do vonkajšej strany. 

Posuvné dvere sa pohybujú po koľajniciach, vďaka čomu je priestor, ktorý potrebujú, úplne minimálny. Ako v prípade stien, tak aj v prípade dverí je výhodou skla jednoduchá údržba. Tieto plochy možno jednoducho čistiť bežnými prostriedkami na sklo. 

V porovnaní s plastovými kútmi prinášajú so sebou tie sklenené viacero výhod. Okrem toho, že výrazne znížite spotrebu vody a ušetríte dostatok miesta, škála dizajnov je nesmierne pestrá.

Ak teda hľadáte spôsob, ako premeniť svoju kúpeľňu a pridať do nej komfort s funkčnosťou, sprchové kúty Sklofix sú možnosťou, ktorej by ste mali venovať svoju pozornosť. 

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás