Sprchový kút šetrí vodu, vaňa je miesto na relax. Posvietili sme si na ich výhody a nevýhody.

Kúpeľňa

Kúpeľňa predstavuje dôležitú súčasť každého bývania. Aká by mala byť? Prakticky vybavená, štýlovo zariadená. Jednoducho taká, v ktorej rýchlo zvládnete rannú rutinu a večer si pomaly vychutnáte horúci kúpeľ či sprchu po náročnom dni.

Čaká vás rekonštrukcia kúpeľne a stále váhate, ktorá voľba bude z dlhodobého hľadiska lepšia? Vaňa alebo sprchový kút? Odpoveď nie je jednoznačná – niekomu vaňa nechýba, iný si bez nej nevie predstaviť život. Pozrite sa s nami na výhody aj nevýhody oboch riešení.

Sprchový kút alebo vaňa?  Ako prvé zvážte priestorové možnosti kúpeľne

Skôr ako si predstavíme konkrétne výhody aj nevýhody oboch možností, zameriame sa na priestorové usporiadanie kúpeľne. V starších bytových domoch býva kúpeľňa pomerne malá.

Ak do nej potrebujete umiestniť priestor na sprchovanie, umývadlo, zrkadlo, odkladaciu skrinku aj práčku, bude sprchový kút na mieru pravdepodobne praktickejšia voľba.  Priestrannejšie kúpeľne disponujú väčšou flexibilitou priestoru.

Chcete šetriť vodu? Zvoľte sprchový kút

Klimatické zmeny sa nás priamo dotýkajú. Azda najvýraznejšia, ktorú cítime aj u nás, je otepľovanie. Práve klimatické zmeny ovplyvňujú aj dostupnosť vody, preto odborníci upozorňujú, že by sme ju mali míňať efektívne.

Šetriť vodu v domácnosti môžeme rôznymi spôsobmi – kvalitné spotrebiče ako umývačka či práčka s úsporným režimom sú fajn, obrovskú úsporu však môžete dosiahnuť aj malou zmenou „kúpeľňových zvykov“. Stačí, ak počas umývania zubov vypnete vodu alebo vymeníte dlhé sprchovanie či kúpanie za rýchlu osviežujúcu sprchu v sprchovom kúte.

Vaňa predstavuje nestarnúcu klasiku

Tradičné riešenie do kúpeľne predstavuje vaňa. Ak máte vaňu, môžete si vybrať medzi rýchlou sprchou alebo relaxačným horúcim kúpeľom.

Prečo zvoliť vaňu do kúpeľne:

 • Horúci voňavý kúpeľ podporuje upokojenie mysle aj regeneráciu svalov.
 • Väčšie a voľne stojace vane predstavujú štýlový dizajnový prvok.
 • Deti milujú kúpanie vo vani – ak máte malé deti, viete, o čom píšeme 🙂
 • Vo vani môžete prakticky umyť väčšie predmety alebo namočiť špinavé oblečenie.

Vaňa má však aj nevýhody. Ktoré to sú?

 • Nadmerná spotreba vody. Priemerný človek spotrebuje na kúpanie približne 110 litrov vody, na rýchlu sprchu v dĺžke 3 minút len 42 litrov.
 • Ťažší prístup pre starších ľudí alebo ľudí s ochorením pohybového aparátu. Bez pomoci často sami vôbec nedokážu vstúpiť a vyjsť z vane a aj s pomocou sa zvyšuje riziko úrazu.
 • Vaňa zaberá v kúpeľni viac miesta.

Sprchový kút predstavuje praktické, efektívne a štýlové riešenie do kúpeľne

Malý alebo väčší – sprchový kút by nemal chýbať v žiadnej modernej kúpeľni. Vybrať si môžete tradičnú verziu s vaničkou alebo moderný vstavaný sprchový kút zo skla. Bezpečnostné sklo je odolné a vďaka povrchovej úprave proti vodnému kameňu aj praktické na umývanie.

Sklenená stena pôsobí mimoriadne vzdušne a elegantne. V kombinácii so zrkadlom dokáže zároveň opticky zväčšiť menšiu kúpeľňu.

5 dôvodov, prečo zvoliť sprchový kút do kúpeľne

 • Menšia spotreba vody.
 • Jednoduchý prístup aj pre ľudí so zdravotným znevýhodnením.
 • Rýchlo a jednoducho opláchnete domáceho miláčika po príchode zvonku.
 • Možnosť zabudovať moderné funkcie ako dažďová sprcha či para.
 • Zmestí sa aj do menšej kúpeľne.

Ak sa rozhodnete pre sprchový kút, mali by ste vedieť aj:

 • Deti majú radi kúpanie, ktoré si v sprchovom kúte neužijú.
 • Zástena si vyžaduje pravidelné umývanie (v závislosti od typu materiálu).
 • Občas treba opraviť alebo vymeniť tesnenie okolo stien a dverí sprchového kúta.

 

Myslite na budúcnosť – nadčasová kúpeľňa je investícia na niekoľko rokov

Ak máte možnosť umiestniť do kúpeľne vaňu aj sprchový kút, získate to najlepšie z oboch možností. V prípade, že sa potrebujete rozhodnúť len pre jedno riešenie, zamerajte sa na potreby všetkých členov rodiny v dlhšom časovom horizonte.

Renovácia kúpeľne predstavuje investíciu, pri ktorej sa nevypláca zbytočne šetriť. Profesionálne navrhnutá a realizovaná kúpeľňa vydrží roky bez straty kvality. Investujte do moderných riešení za bezkonkurečné ceny. Naše sklenárske služby a produkty sú vo vysokej kvalite, za to ručíme dlhoročnými skúsenosťami.

Sklo – vzdušný, elegantný a rafinovaný materiál, ktorý dodá modernej kúpeľni punc exkluzivity. Navštívte niektorú z našich predajní v Bratislave, Trnave alebo Pezinku a presvedčte sa, že zo skla vieme kúzliť. Navrhneme a zrealizujeme nadštandardný sprchový kút alebo sklenený obklad do kúpeľne presne podľa vašich predstáv

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás