4 faktory, ktoré treba zvážiť pred objednaním kuchynskej zásteny

Kuchyňa

Sklenená kuchynská zástena je praktický doplnok, ktorý zmodernizuje varný priestor a zároveň ochráni stenu pred vlhkosťou, horúcim olejom a nečistotami. Predtým, ako do nej investujete, zvážte nasledujúce 4 faktory.

1. Zástena by mala perfektne sadnúť na svoje miesto

Ani malá, aby nevznikli medzery, ktoré sa ľahko ušpinia a ani veľká, pretože by sa vám nezmestila za kuchynskú linku. Pred výberom niekoľkokrát zmerajte voľný priestor, aby doň zástena presne zapadla.

Okrem toho treba myslieť aj na prevedenie zásteny, aby ladila s dekorom kuchynskej linky. Aký tvar vybrať? Oblé hrany zásteny môžu pôsobiť elegantnejšie ako ostré rohy. 

2. Zamerajte sa na odolnosť a údržbu

Pri príprave jedál strávite v kuchyni veľa času. Pri výbere zásteny postupujte tak, aby vám v konečnom dôsledku nevytvárala prácu navyše. Sklo je azda najpraktickejší materiál. Sklenené bezškárové zásteny sú hladké, hygienicky nezávadné a mechanicky odolné. 

Keď si ich porovnáme s tehlovými zástenami, jednoznačne vám ušetria čas strávený upratovaním. Stačí ich poriadne umyť prostriedkom na mastnotu a vyleštiť. Oceníte ich mechanickú a chemickú odolnosť. Keď je reč o hygienickom riešení, sklenená kuchynská zástena je voľbou číslo 1. 

3. Aby všetko vizuálne sedelo

Nemenej dôležitým faktorom je štýl zásteny. Ak máte minimalistickú kuchynskú linku a celá kuchyňa je ladená do neutrálnych tónov, sklenená zástena s fotopotlačou bude príjemným farebným osviežením.

Alebo radšej dáte prednosť neutrálnemu riešeniu? Sklofix vám vyrobí zástenu na mieru. Zohľadníme váš osobný vkus a štýlové preferencie, aby zástena ladila s ostatnými prvkami. Poteší vás široká paleta RAL farieb či lakovaných skiel Lacobel. 

Spomínanú fotoplač si môžete zvoliť akúkoľvek. Či už to bude prírodná scenéria, kvetinová oáza alebo orientálny vzor – vďaka špičkovej technike zvládneme vyrobiť čokoľvek.

4. Ktoré materiály neodporúčame

Ak sa chcete vyhnúť príliš častému drhnutiu a umývaniu zásteny, nevyberajte si tehlu. Bez špeciálnej povrchovej úpravy nasáva veľa vlhkosti a mastnoty, ktoré môžu časom zapáchať. O 100 % hygiene teda nemôžeme hovoriť.

Druhou nevýhodou je aj štruktúra tehly. Má nerovnomerný povrch a kvôli vysokej poréznosti sa v nej zachytáva veľa nečistôt. Medzi nevhodné materiály patria aj vinyl alebo plast – rýchlo popraskajú, sú veľmi horľavé a vplyvom tepla vylučujú do ovzdušia škodlivé látky.

Hľadáte perfektnú kuchynskú zástenu za vašu kuchynskú linku? Prezrite si, aké ponúkame možnosti kuchynských zásten. Ak chcete zistiť presnú cenu za váš projekt, vyžiadajte si cenovú ponuku

Prečo si vybrať nás?

20 % ZĽAVA NA KOVANIA

Pri kompletnej realízácii poskytujeme 20 % zľavu na kovanie

                   

NAJNIŽŠIE CENY V OKOLÍ

Pretože sa vyhýbame sprostredkovateľom a ponúkame vám tovar priamo od výrobcu.

KVALITNÉ PREVEDENIE

Za bezchybné prevedenie ručíme našimi skúsenosťami

Ak hľadáte kvalitné sklenárske práce pre váš dom, prevádzku alebo kanceláriu, Sklofix je tu pre vás. Pridajte sa k naším zákaznikom ktorý nám dôverujú.

Kontaktujte nás